משפחת גולדין: בגידה של רה״מ במשפחות

בתקשורת הפלסטינית דווח כי ישראל שחררה לעזה את המחבל מוחמד ג'אמוס שהשתתף בתהלוכות השיבה וחצה חמוש את גדר המערכת לפני למעלה משנה.

אורלי הררי , ח' בחשון תש"פ

פרופ' שמחה גולדין
פרופ' שמחה גולדין
צילום: שריה דיאמנט/TPS

הוריו של סגן הדר גולדין, שמחה ולאה גולדין פנו הבוקר למתאם רה"מ לענייני שבויים ונעדרים ירון בלום על רקע פרסומים בתקשורת הפלסטינית לפיהם ישראל שחררה לעזה את המחבל מוחמד ג'אמוס שהשתתף בתהלוכות השיבה וחצה חמוש את גדר המערכת לפני למעלה משנה.

המשפחה מציינת כי משפחות חיילי צה"ל והאזרחים הישראלים המוחזקים בידי חמאס לא קיבלו כל עדכון על שחרור המחבל, פעיל חמאס, חזרה לעזה.

משפחת גולדין, נאמר בהודעת המשפחה, רואה בשחרור המחבל הפרה נוספת של החלטות הקבינט המדיני-ביטחוני מינואר 2017.

"החזרת המחבל לעזה ושחרור איש החמאס לקבורה בעזה, לפני שבועיים, הם בגידה של ממשלת ישראל בראשות נתניהו במשפחות החיילים והאזרחים המוחזקים בידי חמאס. זהו מחדל נוסף של נתניהו ומתאם השבויים והנעדרים שלא מצליחים לשמור על הנכסים שיש בכוחם כדי לקדם את החזרת הבנים הבייתה. יחיא סנוואר מתפוצץ מצחוק בעזה כשהוא רואה את ההתנהלות של נתניהו ובלום בעניין".

נציין כי שחרור המחבל נעשה לפי החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע וכי החלטת הקבינט ב'- 171 מדברת רק על גופות מחבלים.

גורמים בסביבת מתאם השבויים ונעדרים מסרו בתגובה כי "אין כל קשר בין שחרור האסיר למתאם השבויים והנעדרים ירון בלום. המתאם בלום אינו עוסק בשחרור מחבלים. במקרה זה מדובר באסיר שסיים לרצות את עונשו, ולכן שוחרר בתום מועד המאסר".