חגיגה ציונית - בבית של העם היהודי

מאות עולים באו לציין את יום העלייה בגוש עציון. יו"ר הליכוד העולמי יעקב חגואל: "מחזקים את יהדות התפוצות".

חזקי ברוך , ח' בחשון תש"פ

חוגגים את יום העלייה
חוגגים את יום העלייה
צילום: נתנאל כהן

מאות עולים וחברי הליכוד העולמי, באו לחגוג ולציין את "יום העלייה" בהרודיון ובחוות שדה בר בגוש עציון כדי להצדיע להתיישבות ביהודה ובשומרון.

באירוע נטלו חלק סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר הליכוד העולמי יעקב חגואל, ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן ,יו"ר עמית הליכוד העולמי וחבר ההנהלה הציונית ז'אק קופפר, יו"ר מזכירות הליכוד העולמי וסגן יו"ר קק"ל ארנון פלמן ומנכ"לית הליכוד העולמי יפעת עובדיה-לוסקי.

יעקב חגואל אמר באירוע כי מדובר ב"חגיגה ציונית נהדרת". "התחלנו את היום בצומת גוש עציון בעוז וגאון, היכן שנחטפו שלושת הנערים הנערים כדי להעביר מסר: באנו לכאן לגדל ילדים ולהרחיב את ההתיישבות. ראינו איך לפני 2,000 שנה ניסו לעצור את השושלת היהודית ואנחנו חזרנו לארץ ישראל ובגדול".

חגואל פנה לעולים שהשתתפו באירוע ואמר, "אנחנו כאן גדלנו ולא זכינו לעלות לארץ - אתם זכיתם. לא פשוט לעזוב בית, שפה, תרבות ואורח חיים לארץ אחרת. אני גאה בכם שבאתם לכאן לגדל את ילדיכם ונכדיכם. זהו הבית של העם היהודי".

הוא סיפר, "אנחנו במוסדות הלאומיים מנסים לחזק את יהודי התפוצות. זכינו בשבוע שעבר להעביר שתי החלטות היסטוריות. אחת, לקרוא מעתה בשם ההולם ליהודה ושומרון ולא לכנות את האזור השטחים הכבושים - הגדה המערבית . ההחלטה השנייה היתה לקדם את החלת הריבונות בבקעת הירדן ובמפעל התיישבות . יחד אתכם נרים את הראש בגאווה לזהות יהודית".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן הוסיף כי "יום העלייה היינו יום חג לאומי וגם פרטי שלי. אין ספק שיום זה משמעותי למען הוקרה לאותם אנשים שעזבו הכול יעברו לגור בארץ הקודש בתור שליחות פרטית וכללית . נמשיך לחזק את העולים כאן בגוש עציון בפרט ובהתיישבות בכלל. נקווה שהשיירה הזאת רק תגדל ותצמח לעוד רבים מיהודים שנמצאים מעבר לים".טוען....