הפועל י-ם נותרה מושלמת באירופה

אחרי שפיגרה במהלך המחצית הראשונה בהפרש דו-ספרתי וסיפקה הגנה רעה עד מאוד, מחצית שניה אדירה השאירה את הירושלמים מושלמים באירופה

נרי וייס , ח' בחשון תש"פ

סולימאן בריימו הגדול. ניצחון שכולו שלו
סולימאן בריימו הגדול. ניצחון שכולו שלו
צילום: פלאש 90

הסולטן סולימאן. בין השנים 1566-1520 שלט בירושלים הסולטאן סולימאן המפואר. הסולטאן התורכי היה אחראי לבניית חומת העיר העתיקה בירושלים ואף היה הראשון שהקצה ליהודים מקום תפילה - ברחבת הכותל המערבי.

אלפי שנים עברו ושוב סולימאן פועל לטובת העיר ירושלים ועשרות תושבי עיר הבירה כשהפעם מדובר בסולימאן בריימו, שחקנה של הפועל ירושלים.

הערב (רביעי) היה בריימו אחראי בלעדי לניצחון נוסף של הפועל ירושלים במפעל אירופי, במסגרת המחזור הרביעי במפעל ליגת האלופות של פיב"א.

בריימו הצליח לבדו לשמור במשך דקות ארוכות את ירושלים במשחק לאחר פתיחה רעה עד מאוד במהלכה כבר פיגרה במשך דקות ארוכות בהפרש דו-ספרתי מול מי שסומנה כיריבה החלשה ביותר בבית שלה עת הוגרלו הקבוצות בטרם פתיחת העונה.

אולי זו הייתה היהירות, אולי השאננות בשל העובדה כי מדובר במשחק בית שלישי ברציפות עבורה בזירה האירופית, אך ירושלים פתחה את המשחק רע כשאפשרה לאורחים מפולין לקלוע ללא הפרעה. בדומה לשני הניצחונות הביתיים הקודמים על א.א.ק אתונה ו-וכטה, גם הפעם איפשרו האדומים מהבירה ליריבה שממול לקלוע מהשלוש ככל האפשר והקבוצה הפולנית שמדורגת במפעל האירופי רק במקום ה-22 באחוזים מחוץ לקשת אמרה תודה וירתה ללא הפוגה.

השלשות נכנסו, הפער טפח וטפח וכבר לאחר 10 דקות של משחק לוח התוצאות הראה לא פחות מ-60 נקודות מצטברות עבור שתי הקבוצות. מספרי שיא במשחקי הכדורסל באירופה.

הפולנים שפתחו את העונה עם 0:4 בליגה, הגיעו לישראל במומנטום שלילי לאחר שהפסידו בארבעה מחמשת משחקיהם האחרונים בכל המסגרות וכבר חשבו כי הנה הם יוצאים מהמשבר.

או אז הגיע סולימאן בריימו או סולימאן הגדול אם תרצו. הסנטר המצויין של הירושלמים שהגיע מהפועל אילת היה בלתי ניתן לעצירה מתחת לסלים, בהתקפה ובהגנה ולהט עם לא פחות מ-33 נקודות ו-100% הצלחה ל-2 עם 12 מ-12, וסיפק את משחק השיא שלו בישראל כשעל הדרך שמר את ירושלים במשחק.

אחרי שספגו לא פחות מ-50 נקודות ב-13 דקות, החלו הירושלמים להתמקד בהגנה והצליחו לחזור מפיגור בן 15 נקודות לפיגור של נקודה אחת בלבד בירידה להפסקת המחצית. משם הירושלמים כבר לא עצרו ומחצית שניה אדירה שלהם הסתיימה עם 94:112 וניצחון רביעי ברציפות במפעל האירופי. ירושלים מושלמת באירופה - ועל הדרך משווה את שיא הנקודות שלה באירופה, שהושג בדצמבר 2007 מול דן בוש ההולנדית. העפלה לשלב הבא היא רק עניין של זמן.

קלעו לירושלים: בריימו 33, פלדין 23, בראון 21, תומאס 14, קאזינס 9, בלאט 8, זלמנסון 4.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il