המתקפה המשולבת על שקד

הציונות הדתית הולכת להתרסק ואיילת שקד מסיימת סופית את הפרק הפוליטי בחייה עוד לפני הבחירות, כך העריך נתניהו בשיחות סגורות.

ערוץ 7 , ט' בחשון תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: אהוד אמיתון/TPS

העיתונאי החרדי יעקב ריבלין מפרסם בטורו השבועי בעיתון "בקהילה" השתלחות נוספת מצד ראש הממשלה נגד שרת המשפטים איילת שקד.

"השבוע שמע אחד מראשי המפלגות החרדיות ישירות מנתניה עצמו את פשר הסיבה. אף אחד לא יודע בוודאות מה יהיה בבחירות הבאות, אמר נתניהו לשותפו החרדי. רק דבר אחד ברור. הציונות הדתית הולכת להתרסק ואיילת שקד מסיימת סופית את הפרק הפוליטי בחייה עוד לפני הבחירות. להערכתו של נתניהו בנט יחבור לליכוד ושקד תבעט על ידי שותפיה לימין הדתי", כתב ריבלין.

"דרעי שמכיר אף הוא את שקד החליט לסגור איתה חשבון….היא לא תלמד אותנו פרק במשא ומתן קואליציוני ולא תציע פשרות על חשבונינו. לשאלת חברים בסיעה האם לתקוף בראיונות את שקד השיב דרעי: עזבו. תנו לי לעשות את זה לבד".

"והוא עשה. עם פתיחת ישיבת חברי גוש הימין ודברי הפתיחה של נתניהו ביקש דרעי את רשות הדיבור והתנפל על שקד בצעקות. 'מה את בכלל מתערבת בנושאי דת ומדינה. אני לא ביקשתי שום תפקידים בקואליציה הבאה ואת מדברת על זה כל הזמן. אל תעסקי בנושאים שאת לא מבינה בהם ואל תגידי לי על מה להתפשר ועל מה לא'. איילת לא ידועה כמי ששותקת. הפעם, מול המתקפה הלא צפויה, היא נאלמה דום. והיא ידעה למה".

מהליכוד נמסר בתגובה: "הפרסום של יעקב ריבלין ב'בקהילה' הוא שקר מוחלט. הדברים לא נאמרו ולא נבראו".