הרבנות ערכה יום עיון לצוותי השחיטה

יום עיון מיוחד לראשי צוות שחיטה בחו"ל נערך ברבנות הראשית בטרם יציאתם לשחיטה ברחבי העולם בעונת החורף.

ערוץ 7 , ט' בחשון תש"פ

יום העיון
יום העיון
צילום: דוברות

מחלקת שחיטת חוץ-לארץ באגף הכשרות ברבנות הראשית, האחראית על יבוא הבשר הכשר לארץ, ערכה היום (חמישי) יום עיון מיוחד לראשי צוות שחיטה בחו"ל.

ביום העיון השתתפו כ 60 ראשי צוות שחיטה, לקראת צאתם למדינות שונות בכל רחבי העולם לביצוע השחיטה הכשרה בחו"ל.

במהלך יום העיון המיוחד נידונו היבטים מקצועיים שונים הנוגעים לתחום השחיטה בכלל ולתחום שחיטת עגלים ובהמות בפרט. כמו כן השתתפו ראשי הצוותים בסדנה מיוחדת הנותנת כלים לניהול צוות בצורה הטובה חרף האתגרים הרבים עמם הצוותים מתמודדים במהלך עונת השחיטה.

מנכ"ל הרבנות הראשית, הרב משה דגן, הדגיש בדבריו את הייחודיות של ענף הבשר והשחיטה הכשרה והדגיש את גודל האחריות המוטלת על כתפי הצוותים האמונים על הכשרות המוקפדת של הבשר המיובא לארץ.

עוד הדגיש המנכ"ל את החשיבות בהקפדה יתירה על קיום כל הנהלים אשר נכתבים על ידי צוות מומחים ברבנות הראשית ומאושרים על ידי מועצת הרבנות. בדבריו התייחס המנכ"ל לגידול בענף השחיטה בחו"ל אשר מספק כיום למעלה מכ- 100 אלף טון בשר בשנה באמצעות מאות אנשי צוות ומשגיחים בכ-50 מפעלים בכל רחבי העולם וכי לאחר עבודה רבה בשנתיים האחרונות נוספו כ-150 שוחטים ובודקים לכלל הצוותים.

בנוסף, הכריז מנכ"ל הרבנות כי הרבנות כרגולטור על הכשרות תגברה את הפיקוח ומבצעת ביקורות תקופתיות במפעלי השחיטה על ידי מפקחים מומחים וזאת במטרה לוודא כי נשמרים כל נהלי הכשרות ונהלי הבטיחות במפעלים מתוך דאגה לצוותים ולצרכני הכשרות. בסיום דבריו הודה הרב דגן למנהל אגף הכשרות ברבנות הראשית הרב יעקב סבג ולמנהל תחום שחיטת חו"ל ברבנות הרב חיים לסרי למזכירות המסורות לצוות המחלקה על עבודתם הרבה.

לאחר מכן דיבר בפני ראשי הצוותים מנהל אגף הכשרות ברבנות הרב יעקב סבג שציין בפניהם כי ראש הצוות משמש מטעם הרבנות הראשית כסמכות המקצועית והכשרותית במקום ומשמש כסמכות העליונה והאחראית מטעם הרבנות הראשית ועל כן נדרש מממנו לרענן באופן מתמיד את הנהלים ומוטלת עליו אחריות רבה. הרב חיים לסרי סקר בפני ראשי הצוותים בטרם יציאתם את נהלי השחיטה של הרבנות ואת החידושים האחרונים אותם הכניסה הרבנות בתחום וציין בפני ראשי הצוותים כי בכל שאלה הם מוזמנים לייצור קשר עם המחלקה ובירך אותם בברכת הצלחה ונסיעה טובה.

לאחר מכן התקיים פאנל שאלות של ראשי צוותי השחיטה לבין רבני מנהלי ועובדי אגף הכשרות ומחלקת שחיטת חו"ל אותו הוביל מנהל מחלקת שחיטת חול ברבנות הרב חיים לסרי בנושאים השונים ובין המסקנות שעלו בפאנל עלה הצורך של הכשרת ראשי צוותים נוספים על ידי הרבנות בתחום שחיטת חו"ל וכן מספר רעיונות לקיצור תקופות העבודה של צוותי השחיטה בחו"ל אשר ייבחנו על ידי הרבנות הראשית לישראל.

במסגרת חיזוק הקשר ונהלי העבודה מול צוותי השחיטה, במהלך התקופה הקרובה ייערכו מפגשים נוספים עם צוותי השחיטה בטרם יציאתם לחוץ לארץ לעונת השחיטה.