אסתר וקסמן: בחרתי בחיים

אמו של החייל נחשון וקסמן הי"ד שנרצח ונחטף על ידי מחבלים, מספרת לערוץ 7 על ההתמודדות האישית שלה, במלאת 25 שנים לחטיפה ולרצח.

חזקי ברוך , ט' בחשון תש"פ

אסתר וקסמן
אסתר וקסמן
צילום: חזקי ברוך

בירושלים מתקיים הערב (חמישי) אירוע מיוחד במלאת 25 שנה לנפילת החיילים נחשון וקסמן, שנחטף ונרצח על ידי מחבלים וניר פורז שנהרג במהלך המבצע לחילוצו.

אסתר וקסמן, אמו של נחשון, סיפרה לערוץ 7 כי "הערב הזה מאוד מרגש אותי. קשה לי לתפוס שעברו 25 שנים, כי אצלי זה טרי כל יום. העובדה שלא אני ארגנתי את האירוע, אלא החברים שלו, שגם הם לא שכחו אותו ורוצים לחלוק לו כבוד".

עם זאת היא עדיין לא שוכחת את הכשלים שנפלו לדעתה בניסיונות להציל את בנה. "כשנודע להם איפה נחשון ורבין החליט על פעולת הצלה הוא לא התכונן אליה טוב. הוא היה צריך לקנות יותר זמן ולעשות פעולה יותר מוצלחת. אני מקווה שאת הלקח הזה למדו".

וקסמן מדברת גם על החשיבות בהמשכיות החיים אחרי טרגדיות כמו שעברה. "אני מספרת לעם ישראל שכמה שכמעט התמוטטתי בזמן ההוא ורציתי רק להיכנס למיטה ולשים את השמיכה מעל הראש, היו לי עוד שישה ילדים שנזקקו לאמא שלהם. עשיתי באותה שנה שתי חתונות ובר מצווה. שתי המלים שאני רוצה להגיד לכולם ושאולי ילמדו ממני: 'בחרתי בחיים'".