יצהר: פריצה משטרתית באישון ליל

הלילה בישוב יצהר בשומרון: שוטרים פרצו את דלת של משפחה באמצע הלילה "חשבנו שנריה זארוג פה". המשטרה: הכל על פי חוק.

ערוץ 7 , י' בחשון תש"פ

יצהר: פריצה משטרתית באישון ליל
יצהר: פריצה משטרתית באישון ליל
צילום: ללא קרדיט

בלשי ימ"ר ש"י מלווים בכח יס"מ פרצו הלילה לבית משפחה ביישוב יצהר שבשומרון.

השוטרים שברו באמצעות ציוד הדראולי את דלת הבית והחלו לחפש בכל חדרי הבית, לאחר דקות ארוכות בהם לא היה ברור למשפחה מדוע פרצו לביתם הציגו השוטרים למשפחה צו מעצר על שמו של המורחק המנהלי נריה זארוג.

המשפחה ביקשה מהשוטרים לצאת ואמרה כי נריה לא מתגורר במקום ולא נמצא בביתם אך השוטרים המשיכו זמן ארוך בחיפוש תוך שהם מעירים את כל ילדי המשפחה כולל את התינוקות בבית.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תקף את התנהלות המשטרה "שוב עליית מדרגה בפגיעה בזכויות האזרחים. מדובר בחיפוש שעל פניו אינו חוקי. כניסה לבית משפחה בשעת לילה מאוחרת מחייבת זהירות רבה מצד המשטרה, ומידע מוצק שהאדם אותו מחפשים נמצא במקום, מה שלא התקיים כאן, השימוש שהמשטרה עשתה בצו מעצר של אחר ובאמצעותו לפרוץ דלת של משפחה הוא פסול ומטריד."

נזכיר כי נריה זארוג קיבל הצו הרחקה מנהלי אשר חתום בידי אלוף פיקוד מרכז נדב פדן לפני כחודשיים אך הוא מסרב לעזוב את יצהר והוא אינו נשמע לצו.

השבוע, שעות ספורות לאחר ששוטרים ניסו לעצור אותו בביתו פרסם זארוג סרטון בו הוא קורא לשים סוף לצווים המנהליים " ב"ה אנחנו פה חודשיים אחרי הצו. נשאר לנו עוד חודש, נישאר פה ביצהר. הצטערתי לשמוע שהיום הגיעה משטרה לבית שלי, חבל שהם ככה באים בכח. אנחנו נשארי פה למרות הצו, בדף לא יגרשו יהודי מהבית. אנחנו נשארים פה לתמיד, צריך לשים סוף לצווים המנהליים."

מהמשטרה נמסר כי "פעילות בלשי הימ"ר ביישוב יצהר בוצעה על פי חוק ובהתאם לנוהלים".