סמוטריץ' נגד דינה זילבר: "פוזיציה מהמקפצה"

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תוקף את דינה זילבר שמחייבת את העיר מעלות להקרין את הסרט על פרקליטת המחבלים לאה צמל.

חזקי ברוך , י' בחשון תש"פ

סמוטריץ'
סמוטריץ'
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף בצהריים (שישי) את המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר שקבעה כי אסור היה לראש עיריית מעלות להורות על ביטול הקרנת הסרט על פרקליטת המחבלים בהיכל התרבות העירוני.

"זו אותה דינה זילבר שסירבה השבוע להתערב בהחלטת עיריית רעננה לבטל את הרצאתו של דר' מרדכי קידר על רקע דבריו על רצח רבין. פוזיציה מהמקפצה. אחר כך יתפלאו במערכת המשפט על התרסקות אמון הציבור בהם. תכלס, זו מערכת שפשוט לא ראויה לאמון הציבור", אמר סמוטריץ'.

אתמול דווח כי לאחר פנייתה של שרת התרבות מירי רגב ביטלה עיריית מעלות-תרשיחא את הקרנת הסרט "לאה צמל, עורכת דין" שעוסק בפועלה של הפרקליטה בת ה-73 שייצגה מחבלים פלסטינים וישראלים.

"פרקליטת המחבלים לאה צמל, יש דין!", בירכה רגב. "שמחה שבעקבות דרישתי הוסר סרטה של צמל מפסטיבל דוקאביב. אין מקום לתת במה ציבורית למהללי מחבלים!".

בעקבות ביטול הקרנת הסרט, ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת תקף בחריפות את השרה רגב. "שרת הצנזורה מנסה שוב לסכל הקרנת סרט, והפעם כדי למנוע דיון ציבורי על הגנה משפטית לפלסטינים", כתב. "בדברי הימים של התרבות בישראל, תירשם רגב כהערת שוליים מביכה: זאת שבזכות רדיפת הכותרות שלה, הביאה לעניין רב במיוחד בתרבות אותה היא מנסה לדכא".