סמוטריץ':
ליברמן יישב עם הערבים כדי לא לשבת עם הדתיים

השר בצלאל סמוטריץ': ליברמן מתכוון לשבת בממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת, מכיוון שאינו רוצה להיות חלק מממשלה עם "דתיים".

חזקי ברוך , י"א בחשון תש"פ

סמוטריץ'
סמוטריץ'
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר בצלאל סמוטריץ' הגיב הערב (מוצאי שבת) על דבריו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

סמוטריץ' אמר כי ליברמן מתכוון לשבת בממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת, מכיוון שאינו רוצה להיות חלק מממשלה עם דתיים. "אני מבין שהוא הולך לשבת איתם באותה ממשלה רק כדי לא לשבת עם הציבור הדתי", כתב.

ליברמן אמר הערב (מוצאי שבת) בראיון לחדשות 12 כי הוא מתכוון לפנות השבוע לראשי כחול לבן והליכוד, בני גנץ ובנימין נתניהו, ולבקש מכל אחד מהם להתפשר על מנת למנוע בחירות שלישיות.

מגנץ יבקש לקבל את מתווה הנשיא ראובן ריבלין לממשלת רוטציה, ומנתניהו יבקש לפרק את "בלוק" מפלגות הימין. לדברי ליברמן, אם מישהו מהם יסרב, הוא יחליט לתמוך בצד השני.

"כשהלכנו לבחירות אמרנו בצורה ברורה שתפקידנו להקים ממשלת אחדות לאומית. דיברנו על ממשלת אחדות לאומית-ליברלית ולא במקרה. לכן אני אומר: התנאי הוא שנתניהו ייפרד מהגוש החרדי-משיחי שלו", הוסיף ליברמן.

"אני מצפה ששני האישים יקבלו החלטות נכונות", הוסיף ליברמן. "אני מתכוון כבר מחר לפנות לשניהם ולבקש פגישה עוד השבוע, ומי שלא יידע לקבל החלטה נכונה אנחנו, ישראל ביתנו, נסיק את המסקנות. אנחנו קודם כל רוצים לראות את הממשלה קמה".

על מינוי בנט לשר ביטחון אמר ליברמן, "אני מאחל הצלחה לבנט, אבל האתגר האמיתי שעומד בפני מדינת ישראל זה לא איך למנות שר כזה או אחר, אלא איך להקים ממשלת אחדות לאומית ולחסוך מערכת בחירות שלישית".