פניה לבנט: אשר את פרויקט השוק בחברון

בישוב היהודי בחברון קוראים לנפתלי בנט לבצע כפעולה ראשונה בתפקידו החדש כשר ביטחון את הצעד הנדרש לצורך קידום הבניה בשוק בחברון.

ערוץ 7 , י"ב בחשון תש"פ

בנט במערת המכפלה. ארכיון
בנט במערת המכפלה. ארכיון
צילום: יח''צ

יו"ר המנהלת המוניציפלית של הישוב היהודי בחברון, הרב הלל הורוביץ, שיגר הבוקר (ראשון) מכתב לשר הביטחון הנכנס נפתלי בנט, בקריאה שיקדם בתפקידו החדש את פרויקט הבניה בשוק הסיטונאי בחברון.

בישוב היהודי בחברון מברכים את השר הנכנס, ומצפים ממנו לאשר כצעד ראשון בתפקידו, את קידום פרויקט ה"שוק" שמעוכב כבר למעלה משנה.

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

בחברון מזכירים בהקשר זה את הדברים שאמר בנט לפיהם, "חברון צריכה להיבנות כי זו עיר האבות שלנו. חיזוק הישוב היהודי בחברון הוא צו השעה ואין שום הצדקה שלא לאשר את הבניה לעת הזאת".

במכתבו של ראש המנהלת המוניציפלית בחברון, הרב הלל הורוביץ, נאמר בין היתר, "מדובר בתיקון עוול היסטורי בן 90 שנה - אשריך שנפלה בחלקך זכות עצומה כזאת".

הורוביץ מציין במכתבו עוד כי קידום הפרויקט מעוכב למעלה משנה למרות שאושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, וזאת ללא כל הצדקה.

"אנו מבקשים שתשים קץ לעוול המתמשך הזה, ותיתן באופן מיידי הוראה לקדם את הפרויקט (קרי: לשלוח לראש עיריית חברון - רוצח מורשע שידיו מגואלות בדם 6 מחברינו - הודעה כתובה על הפסקת 'הדיורות המוגנת' של העירייה ב'שוק' והעברת השטח לתכנון עבור הישוב היהודי בחברון", הסביר הורוביץ.