מגבירים את השיתוף בין צה"ל והמשטרה

סגן הרמטכ"ל וסגן המפכ"ל השתתפו בחתימת אמנת התקציב הרב שנתי בין משרד הביטחון והמשרד לביטחון הפנים.

עדו בן פורת , י"ב בחשון תש"פ

סגן הרמטכ"ל וסגן המפכ"ל חותמים על ההסכם
סגן הרמטכ"ל וסגן המפכ"ל חותמים על ההסכם
צילום: דובר צה"ל

בטקס מיוחד במחנה הקריה נחתמה היום (ראשון) אמנת המתווה התקציבי הרב-שנתי בין משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים.

ההסכם נחתם על ידי מנכ"ל משרד הביטחון, אודי אדם, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, משה אדרי ובמעמד סגן ראש המטה הכללי, אלוף אייל זמיר וסגן המפקח הכללי במשטרה, ניצב אלון אסור.

האמנה מסדירה את כלל המשאבים בין צה"ל למשטרת ישראל, הנותנים מענה לפעילות כוחות מג"ב תחת פיקוד צה"ל באזור יהודה ושומרון והערבה.

סגן הרמטכ"ל, האלוף אייל זמיר, אמר באירוע כי הגברת שיתוף הפעולה - מבורכת. "כשהאזרח מסתכל עלינו מהצד הוא בהחלט רואה את שני הגופים האלו כגופים המרכזיים המשפיעים על חייו, על ביטחונו האישי ועל איכות חייו".

"אנחנו מחויבים לשתף פעולה בראש ובראשונה מתוך ראייה ממלכתית. אני חושב שיש שיתוף פעולה מצוין, ואני יודע שהוא מתחיל מלמטה- מרמת החיילים והמפקדים הזוטרים. בלי שיתוף פעולה זה אין אפשרות לבצע את המשימות. הוא צריך להיות לאורך כל שרשרת הפיקוד, וזאת על מנת שנוכל למלא את יעודנו בצורה הטובה ביותר. אני רואה חשיבות רבה להסכם ולשיח, ההסכם מחזק את שיתוף הפעולה בין המשטרה לצה"ל ובין גופי צה"ל לגופי מג"ב בעיקר במשימותיהם, את ההסכם לקח חודשים ארוכים לגבש ואני שמח שאנחנו יכולים לחתום עליו", הוסיף זמיר.

סגן המפכ"ל, ניצב אלון אסור, ציין כי "ההסכם שנחתם הוא ביטוי נוסף לשיתוף פעולה בין שני הארגונים. משטרת ישראל וצה"ל הם ארגונים בעלי אינטרסים משותפים רבים והם משרתים את אותה מטרה- ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. נמשיך לשתף פעולה באופן מלא גם בהמשך".