מעשה בוטה ומביש, שראוי לכל גינוי

ביקורת על יושבי הראש של מפלגות כחול לבן והעבודה-גשר שניצלו את ישיבת הזיכרון ליצחק רבין בכנסת למתקפה אישית נגד ראש הממשלה.

חזקי ברוך , י"ב בחשון תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: TPS

ח"כ בני גנץ, יו"ר כחול לבן וח"כ עמיר פרץ, יו"ר מפלגת העבודה-גשר ניצלו את ישיבת הזיכרון ליצחק רבין ז"ל כדי לתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

גנץ אמר בישיבה, "מעולם לא חשבתי שפעולות חשאיות יגיעו לקדמת הבמה, ההתנהלות הפוליטית מכתיבה את שיקולי הביטחון".

הוא הבהיר לנתניהו שתחת כתב אישום לא ראוי שינהיג את הממשלה הבאה. "ברמה המוסרית והאתית וגם ברמה הפרקטית, לא תוכל להוביל ממשלה אם וכאשר יוגש נגדך כתב אישום".

גם יו"ר העבודה גשר המשיך באותו קו. "אדוני ראש הממשלה, אני יכול להבין את מצבך המסובך שמאלץ אותך לנקוט בפעולות הגנה כל יום מחדש. בתחילה החתמת את חברי סיעת הליכוד, אח"כ בנית בלוק, ועכשיו מינית שר ביטחון חדש במיומנות של רב בנאי פוליטי. כדאי שתתחיל להשלים כי הגיעה השעה לשקול יציאה מהבית. אין טעם להמשיך להחזיק במצב של חוסר ודאות את נאמנייך ואת העם כולו".

"היום, אתה נאחז בשררה בכל כוחך, והעם והמדינה משלמים מחיר יקר. ואני פונה אליך, אדוני ראש הממשלה: אל תאחז בקרנות המזבח. אל תהפוך את בלפור למצדה פוליטית", דברי פרץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתח ביקורת חריפה על השניים.

"מה ששמענו כאן ובהר הרצל זה בעצם פריצת הממלכתיות והפיכת ישיבה פוליטית חסרת מעצורים. אני מודה לבני גנץ ועמיר פרץ שכל כך דואגים לעתידי. אתם התייחסתם למצב הדמוקרטיה הישראלית ואני אמרתי ששורש המדוקרטיה הוא ויכוח", דברי נתניהו.

ראש הממשלה השיב ליריביו ואמר להם, "אומרים עליי יום יום שאני בוגד, ואני לא שמעתי אף אחד כאן מגנה שבאים לרצוח ראש ממשלה. שלשום המשטרה עצרה מישהו שבא לרצוח, אמר 'אני בא לרצוח אותך ואת בני משפחתך'. לא שמעתי מילה אחת של גינוי"

גם שר החוץ ישראל כ"ץ תקף את בני גנץ שלדבריו "גלש למתקפות פוליטיות חריפות נגד ראש הממשלה נתניהו", במהלך טקס האזכרה בכנסת.

"ניצול טקס זיכרון להשתלחויות אישיות ובוטות הוא מעשה פסול ומביש שראוי לכל גינוי", דברי השר כ"ץ.

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך הרב רפי פרץ, הוסיף כי "מצער אותי שדווקא באזכרה הממלכתית לרצח רבין בחרו שוב להעמיק את השסע, ולהפוך את האזכרה לפוליטית. עם ישראל רוצה יום אחד להתייחד עם זכרו בלי לערב עמדות ודעות פוליטיות".