סמוטריץ על נכדו של רבין: "ילד חצוף"

תגובות נזעמות בעקבות הנאום הפוליטי שנשא נכדו של יצחק רבין ז"ל בטקס האזכרה הממלכתי בהר הרצל, במהלכו השתלח בראש הממשלה נתניהו.

חזקי ברוך , י"ג בחשון תש"פ

יונתן בן ארצי
יונתן בן ארצי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (האיחוד הלאומי) כינה ''ילד חצוף'' את נכדו של יצחק רבין, יונתן בן ארצי, לאחר שנשא נאום פוליטי והשתלח בראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך טקס האזכרה הממלכתי לרבין בהר הרצל.

נאומו של בן ארצי, שבו גם קרא לנתניהו לפרוש מתפקידו וטען כי מדינת ישראל קורסת, עורר זעם רב בשל העובדה שמשפחתו של רבין נוהגת לנצל בכל שנה את הטקס הממלכתי למתקפה פוליטית על המחנה הלאומי.

שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד) הגיב גם הוא לנאומו של בן ארצי: "המדינה לא הרוסה ולא קורסת והאמת לא נמצאת רק בצד שלהם. יונתן בן ארצי עשה שימוש ציני בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין, ראש הממשלה של כולנו, שנרצח על ידי בן עוולה לפני 24 שנים.

''אני לא אפתח כאן דיון היסטורי או פוליטי משום שהיום הזה הוא יום זיכרון לרצח ראש ממשלה בישראל. חבל שנכדו של רבין ז"ל לא למד ממנו מהי ממלכתיות", הוסיף אקוניס.

שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) אמרה "צר לי שיונתן בן ארצי ביזה את טקס האזכרה הממלכתי ובכך פגע בכבוד סבו. זה לא טקס אזכרה פרטי, ומצופה שהנואמים בטקס יכבדו את המעמד. מי שמטיף לאחדות לא יכול באותה נשימה לשסות ולעלוב בחצי מאזרחי המדינה, בשרי ממשלת ישראל ובראש הממשלה".

כאמור, נכדו של רבין נשא נאום פוליטי בטקס האזכרה הממלכתי, כינה את נתניהו "ראש הממשלה היוצא" וקרא לו לפרוש. "קחו אחריות על מעשיכם. אם דבק בכם רבב זוזו הצידה, תפרשו מתפקידכם, לכו לביתכם והתמודדו עם הטענות האישיות נגדכם. אם תנוקו, תוכלו לחזור, כפי שעשה רבין", אמר בן ארצי.