ליצמן לנשיא: פעל למיגור ההסתה נגד החרדים

סגן שר הבריאות ביקש מנשיא המדינה לקרוא לליברמן בפגישתם הצפויה לחדול מדברי ההסתה שהוא משמיע נגד המגזר החרדי.

חזקי ברוך , י"ג בחשון תש"פ

ליצמן
ליצמן
צילום: קובי ריכטר/TPS

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ששיגר הבוקר (שני) מכתב לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, לקראת פגישתו הצפויה השבוע של ריבלין עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

במכתב, שכותרתו, "מיגור תופעת הסתה חסרת רסן", ציין ליצמן בפני הנשיא, "מערכות הבחירות האחרונות שנקלעה אליהן מדינת ישראל ואזרחיה, גורמות לצערי הרב לקיטוב ופילוג, להפצת שיח שנאה שעלול חלילה להביא לקרע בעם".

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

"אם בכל תקופת בחירות התרגלנו לצערי לשמוע אמירות מקוממות, כעת אנו נחשפים לאמירות בוטות ביותר ובמיוחד של חברי הכנסת אביגדור ליברמן ויאיר לפיד, נגד ציבורים, מפלגות, ואוכלוסיות שמושמצות יום יום, שעה שעה", טען ליצמן.

"אני מרגיש שלא בנוח להעלות את דבריו של ח"כ ליברמן על גבי הכתב", ציין ליצמן אך ציטט בכל זאת: ”אעצור את טירוף החרדים והמשיחיים”, ”לא נשב בממשלה עם הסמוטריצ'ים”, ”יש להיפטר מהגוש החרדי-משיחי”, ”נקים ממשלה ליברלית בלי דרעי ליצמן וגפני” ועוד.

"מכובדי הנשיא, אחים אנחנו, בני עם אחד אנו, ועלינו לכבד האחד את האחר, לחשוב כיצד ניתן לאחד ולא חלילה לפלג, ובוודאי שלא לפסול להשמיץ ולהקניט את השני רק בגלל שיוכו הדתי או המגזרי. גם אם קיימים חילוקי דעות, אסור לנו להגיע לפסילת מגזרים שלמים ולפעול לנדותם מהציבוריות הישראלית", הוסיף ליצמן.

לדבריו, "המפלגות החרדיות והדתיות מונות קרוב למיליון וחצי איש שנפסלים ומושמצים על ידי פוליטיקאים ללא שום סיבה, ולכן אני פונה אליך כבוד הנשיא, שמקדיש את זמנו ומרצו לאחד בין המגזרים ולקרב את הלבבות, שתפעל בכל כוחך עבור הנמכת הלהבות ושינוי השיח הקיים".

"אבקש ממך להעלות את הדברים בפני ח"כ אביגדור ליברמן במהלך פגישתכם המתוכננת לימים הקרובים", חתם ליצמן את מכתבו.