מי צריך את ארגוני העובדים

העובד חסר ישע מול המעסיק? מהם פערי הכוחות? האזינו לשיחה של עתר פורת ותמיר דורטל עם אלון תובל, מנכ''ל ''תחרות''.

ערוץ 7 , י"ג בחשון תש"פ

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד
יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד
צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

עתר פורת ותמיר דורטל ראיינו את אלון תובל, מנכ"ל תנועת "תחרות – התנועה לחירות בתעסוקה", על שאלות היסוד אשר מולידות את הויכוח סביב ארגוני עובדים בישראל.

השלושה שוחחו על התמונות שמצטיירות בראש שלנו כשאנחנו מדברים על היחס שבין עובדים למעסיקים ולארגוני עובדים – תמונות שנובעות מהשקפות שונות על החברה ועל ההיסטוריה ולא בהכרח משקפות את המציאות.

הם דיברו גם על המעבר לעידן התעשייתי והמצוקות שהוא יצר לעובדים וגם אילו מסקנות ניתן לגזור מכך לגבי היום.

האמנם העובד חסר ישע מול המעסיק? מהם פערי הכוחות? האם צריך לתקן את פערי הכוחות? האם נכון להתייחס לעבודה כאל סחורה הכפופה לחוקי הכלכלה?

החלק הראשון של השיחה עם אלון תובל נותן הרבה חומר למחשבה.

להאזנה לחצו כאן

על המשמעות

פודקאסט 'על המשמעות' עוסק ברעיונות ובהוגים שמעצבים את פני החברה.

מטרת הפודקאסט היא ליצור דיון מעמיק בנוגע לסוגיות הבוערות ביותר בחיינו. אנו מעוניינים לברר את ההיקף הראוי של חירות הפרט, המהווה הישג ייחודי לתרבות המערב, הישג שקשור באחריות אישית ומעורבות אזרחית.

הפודקאסט עוסק בין היתר במשמעות המסורת היהודית לחיינו המודרניים, היהודים ושמרנות ליברלית, ונושאים אקטואליים בישראל ובעולם – עתיד המשפחה, עתיד מדינת הרווחה, ביטחון, לאומיות, מסורת וחופש בפילוסופיה, בתיאולוגיה ובספרות המערב, דת ומדינה, משבר אירופה המודרנית, רוח הקפיטליזם הדמוקרטי, משילות, משפט ודמוקרטיה, אקטיביזם שיפוטי, המזרח התיכון, תרבות האיסלאם ועוד.

עריכת הסאונד באדיבות רועי סלמון, מהנדס סאונד