ח"כ השכל: אירן היא גרמניה של פעם

ח"כ שרן השכל בכנס ELNET בפריז: "אני כאן כדי לעמוד ולהזהיר אתכם. אל תעמדו בשקט הפעם, אל תתנו למנהיג האירני האלים, חמינאי, לתקוף"

חזקי ברוך , י"ג בחשון תש"פ

ח"כ שרן השכל
ח"כ שרן השכל
צילום: חזקי ברוך

ח"כ שרן השכל נאמה אתמול (ראשון) בכנס ELNET בפריז, והזהירה את האיחוד האירופי מפני קבלת החלטות שגויות בסוגייה האיראנית.

"בעבר הקהילה הבינלאומית עמדה בדיוק באותה צומת וקיבלה החלטה שגויה שעלתה בחייהם של מליונים", התריעה השכל.

"דיקטטור אגרסיבי ואלים עם שאיפות השתלטות על אדמות ואנשים, מנהיג שרודף אחרי כח והשפעה ובדרך רוצח מליונים כדי להשיג זאת. ואני לא מדברת על היטלר. אלו אותם רעיונות גזעניים של המנהיג האירני, עלי חמינאי, וההנהגה האירנית", ציינה.

השכל הסבירה, "היטלר לא רצח שישה מליונים בבוקר אחד, אלא זה היה תהליך. תחילה הוא הפר הסכמים בינלאומיים כשקנה ובנה מצבורי נשק ומטוסי קרב והקהילה הבינלאומית שתקה. בדיוק כך חמינאי מפר את ההסכמים ובונה נשק גרעיני הרבה יותר מסוכן ממה שבנה היטלר והקהילה הבינלאומית עדיין שותקת".

"בהמשך היטלר אימן את צבאו עם גיבוי של מדינות שכנות והסכמים הדדיים למרות שזה היה אסור. מדינות אירופה שוב שתקו ולא רצו להסתבך. בדיוק כך אירן נוהגת היום כשמשתמשת בעירק, תימן, סוריה, לבנון כפרוקסי - חייליה נמצאים בשטח ונלחמים. ועדיין הקהילה הבינלאומית אדישה, דיפלומטית, כדי לא להכנס לסכסוך ולשתוק. בהמשך כשהיטלר נלחם לסיפוח אוסטריה, אף אחד לא בא לעזור להם, הוא סיפח אזורים והקהילה הבינלאומית שתקה. היום אנחנו רואים מליוני מפגינים בלבנון נגד השחיתות דורשים מנסראללה וחיזבאללה להתפטר, חיזבאללה הנמצאת בבעלות איראנית, מפגינים בעירק יוצאים לרחובות כדי להוציא את איראן מעיראק, שורפים את השגרירות האיראנית, והמליציות השיעיות ותומכיהם יורים בהם ומדכאים אותם. ועדיין הקהילה הבינלאומית לא מבינה את הרמז ושותקת. אף מנהיג לא מושיט יד נגד הדיקטטור שמנסה להשתלט על האזור כולו", הוסיפה השכל.

"נראה לי שהבנתם את הנקודה. אירן היא גרמניה של פעם. אנחנו כל כך עסוקים בללמד את החברה על העבר וההסטוריה ואיך למנוע את אותן זוועות בעתיד אבל נכשלים כעת בלזהות את האסון הבא. אני חושבת שזאת הטרגדיה הגדולה ביותר בזמננו", קבעה חברת הכנסת.

"לפני 80 שנים לא הייתי כאן, אבל אני כאן עכשיו. אני כאן בתור נציגה של המדינה היהודית העצמאית החזקה. אני כאן כדי לעמוד ולהזהיר אתכם. אל תעמדו בשקט הפעם, אל תתנו למנהיג האירני האלים, חמינאי, להנהגה שלו לתקוף. לפני שיהיה מאוחר מדי. תזכרו שהדור הבא ישפוט אתכם לפי המעשים שלכם עכשיו, כמי שעמדו בשקט ולא עשו כלום. אני מבקשת מכם לעמוד לצד העם היהודי בפרק הזה של ההיסטוריה", חתמה השכל את הדברים.