השר פרץ: נתמזג עם האיחוד הלאומי ונפתח את השורות

סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי התכנסה בצהריים לישיבת סיעה משותפת ראשונה מאז השבעת הכנסת. ח"כ אופיר סופר ישמש כיו"ר הסיעה.

חזקי ברוך , י"ג בחשון תש"פ

הרב פרץ וסמוטריץ'
הרב פרץ וסמוטריץ'
צילום: פלאש 90

סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי התכנסה בצהריים (שני) לישיבת סיעה ראשונה פתוחה לתקשורת מאז השבעתה של הכנסת ה-22, בראשותם של שר החינוך הרב רפי פרץ ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ'.

בפתח הישיבה בירך הרב פרץ את ח"כ נפתלי בנט על מינויו לשר הביטחון, "אתמול אישרנו בממשלה את מינוי בנט לשר בטחון, אני רוצה לברך את נפתלי, מהיכרותי איתו אני מאמין שהוא יעשה עבודה טובה במשרד הבטחון. יש למדינת ישראל אתגרים גדולים מאוד, איראן, עזה ויהודה ושומרון. להתיישבות יש אתגרים רבים. אני בטוח שנפתלי, כאדם שערכי ארץ ישראל טבועים בו, יוכל להם".

הרב פרץ ציין עוד, "הימין החדש, נפתלי ואיילת, החליטו שהם הולכים עם הליכוד כסיעה משותפת, אנו מודים להם על התרומה שלהם לציונות הדתית ולבית היהודי, ומאחלים להם בהצלחה".

"המהלך הזה מבהיר גם לנו את דרכנו, הדרך של הציונות הדתית. בשלב הראשון, מבחינתי הבית היהודי תלך למהלך של מיזוג מפלגות עם האיחוד הלאומי. אין מקום לרסיסי מפלגות. אנו נניף את הדגלים ונמשיך קדימה בגאון", הוסיף הרב פרץ.

יו"ר הבית היהודי הוסיף, "היום אנו מכריזים על חברנו ח״כ אופיר סופר כיו״ר הסיעה. אופיר איש ציבור יקר מאוד. היה מנכ"ל האיחוד הלאומי, איש הצפון והפריפריה, אדם שכל כולו עשייה למען עם ישראל. נפצע בקרב בקבר יוסף וקיבל על כך צל"ש בפינוי פצועים תחת אש. אדם שעובד למען הכלל. אלו הערכים שלנו. בהצלחה לאופיר".

"נקודה אחרונה מבחינתי, אנחנו נמצאים בפלונטר פוליטי. מדינת ישראל צריכה שתקום ממשלה. יש שיתוק גדול במשרדי הממשלה. אני קורא מפה שוב, לידידי בני גנץ, קבל את מתווה הנשיא. ישבתי במטכ"ל עליו פיקדת, לא היו שם הבדלים בין מי ששומר תורה ומצוות לבין מי שלא. בשדה הקרב כולנו יחד. חילונים, דתיים, מסורתיים. כך גם צריך להיות בהקמת ממשלה. בלי הדרה של אף אחד. יש צורך להקים בהקדם ממשלת אחדות רחבה, ללא פסילות של אף אחד, ללא חרמות של ציבור כזה או אחר. וזה צריך להיעשות בהקדם", חתם הרב פרץ.