אביגדור ליברמן: "אינני פועל מתוך שיקולים אישיים"

יו"ר ישראל ביתנו מסביר לקראת פגישתו עם בני גנץ מחר מדוע עמדתו לגבי אחדות אינה נוטה לאף אחד מן הצדדים הפוליטיים.

ערוץ 7 , י"ג בחשון תש"פ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: אביב הרץ/TPS

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, מתייחס הערב (שני) למצב הפוליטי ולניסיונות להקים ממשלת אחדות, לפני פגישתו עם יו"ר כחול לבן בני גנץ שנקבע למחר אחר הצהריים.

"מה שדרוש בעת הזו היא מנהיגות ויכולת להתעלות מעל כל שיקול זר או פרסונלי. אין אסון גדול יותר מסבב בחירות שלישי. כל מה שמפריד בין הקמת ממשלה להליכה לבחירות, זו החלטה אחת של ראש הממשלה להפרד מהגוש חרדי-משיחי והחלטה אחת של בני גנץ לקבל את מתווה הנשיא", כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו.

לדבריו, מפלגתו אינה חייבת להיות חלק מהקואליציה, אם הצדדים האחרים לא ירצו בכך. "לאחר שהליכוד וכחול לבן יגבשו קווי יסוד, יקימו ממשלה ויאשרו את התקציב, הם יוכלו לצרף כל מפלגה שירצו. ובמידה ולא ירצו אותנו בקואליציה, אני מבטיח שלמרות זאת נתמוך בממשלת אחדות. הם יקבלו 8 מנדטים חינם בונוס בלי לתת כלום".

הוא טען כי פעילותו להקמת ממשלת אחדות, לא נעשית מתוך הטיה לצד פוליטי כזה או אחר. "אין לי שום מניע אישי ואין לי שום ונדטה נגד נתניהו. במערכת הבחירות האחרונה אמרתי לא פעם, שמבחינתי כל עוד אין פסק דין חלוט ראש הממשלה יכול להמשיך ולמלא את תפקידו. עם תום מערכת הבחירות הוצע לנו להעביר חוק המונע מחבר כנסת שיש נגדו כתב אישום להציג מועמדות לראשות הממשלה. אמרתי שאנחנו נתנגד לכך, כי זהו חוק פרסונלי".

"במתווה שפרסמתי, אמרתי שבהתאם למתווה הנשיא נתניהו יכהן ראשון כראש הממשלה. לכן, כל בר דעת מבין שאני פועל באופן הגיוני, אחראי וממלכתי, ללא שום שיקול אישי", סיכם ליברמן.