בן כספית: "יאיר נתניהו ויוסי דגן מנהלים את המדינה"

איש התקשורת מתח ביקורת על ראש מועצת שומרון שטען בכנס אילת לעיתונות כי התקשורת יוצרת מציאות במקום לסקר אותה.

ערוץ 7 , י"ג בחשון תש"פ

יוסי דגן בפאנל באילת
יוסי דגן בפאנל באילת
צילום: אודי פורטל

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, מתח ביקורת על כלי התקשורת בפאנל בכנס אילת לעיתונות שעסק בסיקור מערכות הבחירות האחרונות.

דגן כינה את התקשורת "אקטיביסטית" ואמר כי "התקשורת היא לא רק מדורת השבט, אלא היא השבט. היא מייצרת אקטיביזם. אירועים של זריקת אבנים על יהודים בידי פלסטינים בקושי זוכים למבזק ב-YNET וכתבה באתר ערוץ 7. לעומת זאת נערים שתקפו חיילים כל התקשורת מסקרת ועושה פולו-אפים לעצמה".

דגן ציין כי ביום שבו התקשורת כולה סיקרה את התנהלות נערי השוליים שלא הגיעו מהשומרון וזרקו אבן על חייל, נפצע ילד קטן מזריקת אבנים של פלסטינים, אך הסיפור כמעט ולא סוקר.

לדבריו, גם בהיבט הפוליטי, "התקשורת מסקרת באופן כזה שמחייב שנתניהו יתפטר כשאין נגדו אפילו כתב אישום, זאת בזמן שעל פי חוק הוא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה עד פסק דין חלוט. בכך היא מייצרת מציאות שמחייבת בחירות שלישיות ואז מלינה עליה".

העיתונאי בן כספית ענה לדגן. "אני חייב להתייחס ליוסי דגן. הוא זועק את זעקת את הקוזאק הנגזל. רק לפני 10 שנים בלחץ תקשורתי אולמרט התפטר עוד לפני כתב אישום. יש לימין המון עיתונאים בתקשורת המיינסטרים וכאלו שיש להם השפעה גדולה מאד. צריך לומר את האמת, יש פה אנטי ביבי ופרו ביבי. ככל שזה יותר קנאי לצד אחד, ככה זה לצד השני. בסוף יאיר נתניהו ויוסי דגן מנהלים את המדינה".

דגן ענה לכספית, "אתה מדבר על אולמרט? אז אני נזכר בשרון, שכל התקשורת תקפה אותו על הפרשות שלו ואז הוא יצא בשונה מהמצע שלו בהצעה לגירוש כ-8,000 יהודים מגוש קטיף וארבעת יישובי צפון השומרון. פתאום התקשורת עטפה אותו בצמר גפן ואמנון אברמוביץ לא התבייש להגיד שמאתרגים אותו".

ראש מועצת שומרון גם התייחס לצביעות התקשורתית כלפי ערוץ 7, והיחס האמביוולנטי שקיבל כשהחל לשדר ברדיו לעומת תחנת הרדיו 'קול השלום' של איש השמאל אייבי נתן.

"התקשורת מחאה כפיים לאייבי נתן, ששידר מחוץ למים הטריטוריאלים של המדינה, אבל לא נתנו לערוץ 7 לשדר, למרות שהוא שידר בדיוק באותו אופן. יושבת כאן הרבנית מלמד, שהקימה את ערוץ 7, הותקפה אינסוף בתקשורת על הקמת הערוץ והלחץ התקשורתי הבלתי פוסק הוביל לכך שהיא נאלצה לרצות עבודות שירות. זו תקשורת אקטיביסטית שמייצרת מציאות. הציבור לא אוהב את התקשורת כי היא מוטה", סיכם דגן.