"תמונות הרבנים לא נפגעו"

בת שבע חדד, תושבת נתיבות שביתה נפגע מרקטה, סיפרה: "יצאנו מהחדר, ראינו שוד ושבר, הקדוש ברוך הוא שמר עלינו''.

ערוץ 7 , י"ד בחשון תש"פ

פגיעת רקטה בבית בנתיבות
פגיעת רקטה בבית בנתיבות
צילום: דוברות המשטרה

בת שבע חדד, תושבת נתיבות שביתה נפגע מרקטה, סיפרה על שאירע הבוקר (שלישי) בעת שהיתה בבית עם בעלה ובתה בת ה-25.

"נפגענו ברכוש אבל למרבה המזל לא בנפש. רצנו לממ"ד מהר מהר, שמענו בום חזק והפסקת חשמל, אמרתי לבעלי שבטוח קרה משהו, יצאנו החוצה וראינו גשם יורד מהתקרה. דווקא התמונות של הרבנים הקדושים אצלי בבית - לא נפגעו", סיפרה חדד לחדשות 13.

בראיון לגלי צה''ל היא סיפרה: ''היו רסיסים בתוך הבית, התחלתי לבכות ללא הפסקה ורעדתי כולי. יצאנו מהחדר, ראינו שוד ושבר, ברוך ה' רק ברכוש ולא בנפש. הקדוש ברוך הוא שמר עלינו.

''אני חייבת להיות חזקה מול ילדיי ומול בעלי, לפני חמישה חודשים איבדנו את בתי ממחלה ארורה ואתמול בערב היתה לי תחושות מאוד לא טובות. היא צפה לי פתאום. היה לי בכי לא מובן ולא ברור. חדרי השינה בסדר. בסלון ובמטבח נפער חור, כל הרעפים התנפצו, החצר נראית כמו ג'ונגל''.

כלי טיס של צה"ל תקף הבוקר (שלישי) שני מחבלים ממערך ירי תלול המסלול של ארגון הג'יהאד האיסלאמי בצפון רצועת עזה.

שני המחבלים עמדו לבצע ירי רקטות לעבר יישובי ישראל. ''התקיפה בוצעה לטובת הסרת איום מיידי, זוהתה פגיעה'', נאמר בהודעת דובר צה''ל.

מאז שעות הבוקר שוגרו למעלה מ-70 רקטות לעבר יישובים בדרום ובגוש דן, בעקבות חיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהאא' אבו-אלעטא. לוחמי כיפת ברזל יירטו כ-20 שיגורים.

בית בשדרות נפגע פגיעה ישירה מרקטה ששוגרה לעבר העיר. אין נפגעים בנפש. גם בנתיבות היתה פגיעה ישירה בבית ואיש לא נפגע.

עד לשעה 10:30 טופלו 29 בני אדם על ידי חובשים ופראמדיקים של מד"א, ביניהם אדם אחד שנפגע מרסיסים במועצה האזורית באר טוביה, 15 נפגעים כתוצאה מחבלות בדרך למרחב המוגן ו-13 נפגעי חרדה.

בנוסף, ילדה בת 8 איבדה את הכרתה והתמוטטה בחולון בעת שהיתה בדרכה למרחב המוגן. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו פעולות החייאה עד להחזרת הדופק, ופינו את הילדה לבית החולים וולפסון במצב קשה ויציב כשהיא מורדמת ומונשמת.

פיקוד העורף פרסם הנחיות מיוחדות בעקבות ירי הרקטות לעבר ישראל. באזורים עוטף עזה, מערב לכיש, מערב הנגב, לכיש, מרכז הנגב, דרום השפלה והשפלה לא תתקיימנה פעילויות חינוכיות ואין לצאת לעבודה שאינה חיונית, מותרת התקהלות עד 100 איש בשטח סגור בלבד.

באזורים דן וירקון לא תתקיימנה פעילויות חינוכיות ואין לצאת לעבודה שאינה חיונית, מותרת התקהלות עד 300 איש בשטח סגור בלבד.

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס בקריה בתל אביב לאור הסלמה הביטחונית. בהמשך היום תימסר הצהרה מיוחדת על ידי ראש הממשלה נתניהו והרמטכ''ל אביב כוכבי.

מצה"ל נמסר כי הוא תגבר את כוחותיו וערוך למגוון רחב של תרחישים התקפיים והגנתיים. יש להישמע להנחיות פיקוד העורף שיעודכנו ככל שיידרש.

בנוסף הודיעה רכבת ישראל כי הופסקה באופן זמני תנועת הרכבות בקטע שבין אשקלון לבאר שבע.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע על סגירת המעברים ארז וכרם שלום וכן על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה.