דרעי: ההחלטה על החיסול - בקונצנזוס

שר הפנים אריה דרעי סייר ביישובי הדרום והסביר את עיתוי חיסול בכיר הג'יהאד, "העיתוי נקבע אתמול כי זה התאפשר מבחינה מבצעית".

ערוץ 7 , י"ד בחשון תש"פ

אריה דרעי
אריה דרעי
Photo by Hadas Parush/Flash90

שר הפנים אריה דרעי סייר היום (שלישי) ביישובי הדרום עם בכירי משרדו, והתייחס לעיתוי מבצע החיסול של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בעזה.

"בתקופה כזו רגישה, חשוב מאד שכל מהלך ייעשה בקונצנזוס ובהסכמה וברוך ה' עשינו דבר שהתקבל מקיר וקיר וישנה הבנה שהחיסול הזה היה מחויב המציאות", הסביר דרעי.

לדבריו, "כולם מבינים שהאדם הזה היה פצצה מתקתקת, זה לא רק נקמה וענישה על מה שעשה אלא הוא אדם שאחראי על פיגועים רבים ומונע כל הסדרה".

"הוא היה אדם בלתי נשלט ולא שמע לשום הוראות", הדגיש דרעי וציין, "העיתוי נקבע אתמול כי זה התאפשר מבחינה מבצעית. אנחנו המדינה היחידה שבעולם שפועלת במוגבלות הללו".

"אין לנו עניין להמשך ההסלמה, מבחינתנו הסבב הזה יכול להסתיים, אבל הצפי הוא שהצד השני לא יסיים את זה מהר. בחמאס מאידך מבינים שזו הייתה פעולה נקודתית של ישראל שהייתה לה הצדקה גמורה לעשות אותה. לא רק בחמאס מבינים זאת אלא גם הרבה באזור מבינים. אנחנו ערוכים לכל תרחיש ולכן הגעתי לכאן כדי לראות מקרוב מה הם הצרכים", הוסיף דרעי.