החלטת בנט "צעד מבורך לטיפול במצוקה"

בדרום מברכים על החלטת השר בנט להכריז על מצב מיוחד בישובים שבמרחק עד 80 קילומטר מעזה: שינוי מגמה וצעד ראשון מבורך להסדרת הנושא.

שמעון כהן , י"ד בחשון תש"פ

מקווים לראשיתו של שינוי. בנט ביומו הראשון במשרד הביטחון
מקווים לראשיתו של שינוי. בנט ביומו הראשון במשרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ראש המועצה האזורית בני שמעון, ניר זמיר, מברך על החלטתו המהירה של שר הביטחון, נפתלי בנט להכריז על מצב מיוחד בעורף ביישובים הנמצאים בטווח שבין 0-80 ק"מ מרצועת עזה.

לדברי זמיר המהלך מחזק את התקווה שאכן ההתייחסות למצוקת תושבי העוטף היא רצינית ומשמעותית.

זמיר אומר כי "מדובר על נושא כואב שאנחנו מנסים לקדם לאורך זמן רב" וכי החלטת השר מאפשרת "לתושבי הדרום לעבור את הימים המתוחים האלה עם כמה שפחות דאגות". עם זאת הוא מציין כי "מדובר פה על צעד ראשון בדרך להסדרת הנושא".

"היישובים הנמצאים ב"עוטף של העוטף" סובלים מקיפוח רב שנים מהמדינה, החל מחוסר במיגון ראוי ועד לאי מתן מענה כלכלי בצורת פיצוי, לאחר 'צוק איתן' העסקים המקומיים לא קיבלו פיצויים על ההפסדים הקשים שלהם וההתנהלות הותירה תושבים בדרום חסרי אונים אל מול ביורוקרטיה. אני מברך על מגמת שינוי בנושא זה ועוד ביום הראשון ללחימה. זה ממלא תקווה לראות התייחסות משמעותית שכזו גם ליישובים שעוטפים את עוטף עזה וסובלים מהרגע הראשון של כל מתיחות ביטחונית בעזה ועד הרגע האחרון".

כאמור, זמיר מדגיש כי "זו רק ההתחלה ויש עוד עבודת מטה רבה על מנת לייצר התייחסות ביטחונית ראויה לאזור. נמשיך לפעול יחד עם הרשויות וכל הגופים הרלוונטיים למען תושבנו ולמען החזרת שגרת חייהם הנורמלית. עם רגיעת המצב הביטחוני, נשמח לקיים בפגישה של ראשי הרשויות בדרום עם שר הביטחון הנכנס וצוות משרדו על מנת לקדם נושא חשוב זה".