סגן נשיא ארה"ב: תומכים בזכות ישראל להגן על עצמה

''חמאס והג'יהאד האיסלאמי מעדיפים אלימות על פני שיפור חיי האזרחים בעזה", אמר מייק פנס. "ארה"ב מגנה את הירי לעבר ישראל''.

אורלי הררי , י"ד בחשון תש"פ

מייק פנס
מייק פנס
צילום: רויטרס

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, התייחס למתקפת הרקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר ישראל והביע תמיכה ברורה בישראל ובפעולותיה.

בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב פנק כי "ארצות הברית מגנה את הירי לעבר האזרחים בישראל. זה ברור כי חמאס והג'יהאד האיסלאמי מעדיפים אלימות על פני שיפור חיי האזרחים בעזה".

פנס הוסיף: "אמריקה תומכת בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

ג'ו ביידן, סגן נשיא ארה"ב לשעבר והמתמודד המוביל במירוץ למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ב-2020 אמר כי "לישראל זכות להתגונן מפני איומי טרור. אי אפשר לסבול שאזרחים ישראלים יחיו את חייהם תחת הפחד המתמיד מהתקפות טילים. זו הסיבה שממשלנו תמך באופן חזק בכיפת הברזל של ישראל".

קודם לכן אמר שליחו החדש של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, אבי ברקוביץ',כי "ארה"ב תומכת באופן מלא בשותפה ובעלת הברית שלנו ישראל במאבקה בטרור ובארגון הג'יהאד האסלאמי".

הוא הוסיף כי "הממשל מגנה בתוקף את ירי הרקטות על אזרחים ישראלים וממשיך לעקוב אחר המצב. ברור שהמכשולים העיקריים שמונעים חיים נורמליים מתושבי עזה הם חמאס וארגוני הטרור הפלסטיניים הפועלים באלימות ופוגעים באזרחים".

דובר משרד החוץ הבריטי פרסם גם הוא הודעה בה גינה את ירי הרקטות לעבר ישראל. "אנו מודאגים מאוד מההסלמה של פעולות הטרור בעזה. בריטניה מגנה את ירי הרקטות לעבר אוכלוסיות אזרחיות. כל פיגוע שמופנה נגד אזרחים אינו חוקי ואינו מוצדק", אמר הדובר. "אנו קוראים לכל הצדדים להרגיע את המצב במהירות ולתמוך במאמצים של האו"ם והמצרים להשגת יעד זה".

גם גרמניה הביעה דאגה מפגיעה באזרחים ישראל. "ממשלת גרמניה מביעה דאגה רבה מהמצב בדרום ישראל וברצועת עזה".

"לאחר מבצע ישראלי נגד מנהיג ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי שוגרו בשעות האחרונות מעל 150 רקטות מעזה על ערים ישראליות. אנו מגנים בחריפות את ירי הרקטות. אין הצדקה לאלימות נגד חפים מפשע", נאמר בהודעה רשמית של משרד החוץ הגרמני.