שגריר האיחוד האירופי ביקר בבני ברק: "מרתק ומחכים"

ראש העיר סיפר לשגריר כי "בני ברק הינה העיר הצפופה ביותר בעולם. אך תושביה מדורגים במקומות הראשונים במדד שביעות הרצון".

מיכל לוי , ט"ו בחשון תש"פ

רובינשטיין וז'ופרה
רובינשטיין וז'ופרה
צילום: דוברות בני ברק

ההתעניינות בהתפתחותה של העיר בני ברק לצד הרצון להתחקות אחר אופייה הייחודי ואורח החיים של תושביה, מביאה לא מעט דיפלומטים לבקר ולסייר בבני ברק.

ביקור אחד כזה מני רבים נערך בשבוע האחרון: שגריר האיחוד האירופי בישראל עמנואל ז'ופרה, בליווי סגנו ומשלחת נכבדה, ביקר בעיר כאורחו האישי של ראש העיר אברהם רובינשטיין.

הביקור החל בלשכת ראש העיר, שם קיבל השגריר סקירה נרחבת מפי ראש העיר ומנכ"ל העירייה שמואל ליטוב על אופייה הייחודי של העיר ותושביה, על התפתחותה הכלכלית ועל צמיחת איזורי התעשייה בעיר ועל מערכת החינוך הייחודית.

רובינשטיין ציין את העובדה כי "בני ברק הינה העיר הצפופה ביותר בעולם באשכול סוציו אקונומי נמוך. אך למרות זאת תושביה מדורגים במקומות הראשונים במדד שביעות הרצון ומד האושר".

בסיום הפגישה הודה ראש העיר לשגריר על הביקור ואמר כי "בשמי ובשם 208,000 תושבי העיר, זהו לכבוד ולעונג לנו הביקור שלכם, שמחנו להכיר לכם את העיר וכלכלתה המתפתחת, את הפעילות העירונית הענפה, ואת תושביה וצרכיה הייחודיים".

ראש העיר הוסיף כי "ברור לנו שמפגישה כזו ייצאו רק דברים טובים, ולאחר הדברים ששמעתם ולמדתם להכיר מקרוב, ההסתכלות על העיר בני ברק בפרט ועל העם היהודי בכללותו תהיה טובה ונכונה יותר".

שגריר האיחוד האירופי בישראל עמנואל ז'ופרה סיכם את הביקור ואמר "תודה מקרב הלב על האירוח. שמחתי מאוד לבקר אצלכם. רציתי כבר תקופה ארוכה לקיים ביקור שכזה, וכעת בזכותכם היתה לי את ההזדמנות. זכיתי להכיר לעומק ציבור שבעיקר שמעתי עליו אך פחות נחשפתי אליו. זה היה מרתק ומחכים במיוחד. נוכחתי לראות כי הקשרים לאירופה הם חזקים מאוד. תושבי בני ברק היו מאוד ידידותיים ומסבירי פנים. מאחל לכם הצלחה רבה בהמשך פיתוח ושגשוג העיר".

לאחר מכן המשיכה המשלחת לביקור רב רושם בישיבת פוניבז' המעטירה, לראות מקרוב את עולם התורה, ומשם לסניף "איחוד הצלה" בעיר, שם ארחו אותם מנכ"ל איחוד הצלה אלי פולק ראש אגף המבצעים דובי מייזל ומנהל סניף בני ברק אפי פלדמן.