כתב אישום:
ערבים תקפו חרדי וזרקו לעברו לבנה

שלושה נערים ערבים מואשמים שרדפו אחרי יהודי חרדי שעשה את דרכו לקבר שמעון הצדיק ויידו לעברו אבנים ולבנה גדולה.

ערוץ 7 , ט"ז בחשון תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית משפט המחוזי בירושלים נגד שלושה נערים בני 15 ו-17 תושבי מזרח ירושלים בגין עבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזענות או עוינות כלפי ציבור.

על פי כתב האישום, לפני כשבועיים בשעת ערב הלכו הנערים וחברם, בשכונת שייח' ג'ראח בירושלים ברחוב דרך שכם לכיוון מתחם קבר שמעון הצדיק.

באותה העת צעד בדרך בחור יהודי בעל חזות חרדית במרחק של כ-30 מטרים לפני הנערים בדרכו אל אזור המתחם. בשלב מסוים פנה האיש לעבר רחוב עות'מאן בן אפאן.

השלושה הבחינו באיש, זיהו אותו על פי לבושו כיהודי חרדי, והחלו לרוץ לעברו בחבורה על מנת לתקוף אותו בשל היותו יהודי חרדי. אחד הנערים הצטייד בלבנה גדולה וממרחק של כ-10 מטרים מהחרדי שחצה את הכביש אותה העת, יידה אותה לעברו. הנפגע קפץ ממקומו על מנת שהלבנה לא תפגע ברגלו והחל לברוח מהמקום לכיוון המתחם.

הנער יידה לעברו אבן נוספת. בשלב זה בעוד החרדי מצוי במנוסה מהנערים, הרים אחד הנערים מהכביש את הלבנה אותה יידה חברו, ויחד עם יתר הנאשמים רץ לעבר החרדי, ויידה את הלבנה לעברו כשהנער השלישי זורק לעברו אבן. השלושה המשיכו לרדוךף אחרי החרדי עד שזה הצליח להימלט לתוך המתחם.

כעבור מספר דקות יצאו מאזור המתחם שלושה אנשים, בעלי חזות יהודית-חרדית מהם אחד מבוגר. הנערים זיהו את השלושה על פי פרטי לבושם כיהודים חרדים, הרימו מהקרקע אבנים על מנת ליידות אותם לעבר החרדים, ולפגוע גם בהם. השלושה רצו לעבר החרדים עם האבנים בידיהם, וכל אחד מהם יידה אבן לעבר החרדים ממרחק של כ-25 מטרים. החרדים נמלטו מן המקום בחזרה למתחם על מנת להימנע מפגיעה בהם. כעבור כשתי דקות עצרה ניידת משטרה את השלושה בקרבת מקום.