דינה זילבר: בצלאח א-דין אין מפלגה ולא יד זדונית

המשנה ליועמ"ש זילבר: "מטריד אותי הפער ההולך ומתרחב בין תמונת האמת לבין הדימוי של המערכת המשפטית הציבורית שהולך ומתפשט בציבור''.

ערוץ 7 , ט"ז בחשון תש"פ

דינה זילבר בכנס בחיפה
דינה זילבר בכנס בחיפה
צילום: דוברות אוניברסיטת חיפה

המשנה ליועמ"ש, עו"ד דינה זילבר, נשאה היום (חמישי) דברים בכנס חיפה למשפט, המשותף למחוז חיפה בלשכת עורכי הדין ולפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

לדבריה, ''הפער ההולך ומתרחב בין תמונת האמת שתיארתי לבין הדימוי של המערכת המשפטית הציבורית שהולך ומתפשט וקונה חלקים רבים בציבור מטריד אותי ומעסיק אותי. מאחר ופער זה הוא בעייתי בעיניי הקדשתי מחשבה לניתוח סיבותיו ולפירוק מציאות של פייק ניוז שהולכת ומזהמת חלקות טובות ומכתימה.

"בעיניי לא מדובר בתופעה מקרית מדובר במארג של מהלכים שהצטברותם מובילה לקפיצת מדרגה, כזו שמטרתה לשנות את האיזונים והבלמים במבנה המשתנה המוכר לנו , ומשכך מדובר בתופעה מדאיגה", אמרה זילבר במושב שעסק בדרכים למאבק בשחיתות הציבורית.

לקראת סיום נאומה הוסיפה זילבר: "היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה, המשנים, אנחנו צריכים להמשיך ולדבר על ויסות הפגיעה בשלטון החוק באופן ישיר, לחשוף אותו. מעל לכל במה, לדבר לציבור במישרין. אנחנו לא יכולים עוד להמשיך להגיב בנימוס, אנחנו צריכים למצוא באופן אקטיבי עוד במות כאלו, אנחנו צריכים להסביר באופן הכי ברור שיש מה המחיר החברתי אותו ישלם כל אחד מאיתנו כאזרח המדינה אם ייפגע ויתכרסם הביטחון המשפטי, מונח אותו טבע לאחרונה היועץ המשפט לממשלה".

עוד אמרה זילבר: "בצלאח א-דין אין לא מפלגה ולא יד זדונית, יש מערכת אכיפת חוק אחת ובראשה היועץ המשפטי לממשלה, יש פרקליטות מקצועית מסורה ונאמנה אחת המעוצבת ממשרתי ציבור הפועלים לקידום האינטרס הציבורי, מוכתמים ומושמצים על בסיס יומיומי על לא עוול בכפם. אין מערכת חפה מטעויות אבל העבודה המתמדת היומיומית נעשית בידיים נקיות ביושר ובמקצועיות".

המשנה ליועמ"ש יצאה בקריאה: "בואו ננקה את השפה, ננקה את המציאות. הפרקליטות שאני מכירה היא פרקליטות מקצועית שרואה לנגד עיניה את האינטרס הציבורי ואותו בלבד. היא פועלת במקצועיות וביושר. לא מפלגת צאלח א-דין כי אם אזרחים ואזרחיות כמוני כמוכם, משרתי ציבור שבאו לתקן עולם ולתרום למדינה ובחרו בשירות המדינה. לא יד אכיפה זדונית אלא היד על הדופק, על הדופק של שלטון החוק".