בייקרס בתל אביב: הרבה יותר משדמיינתי

חשבתי שאני מכירה את כל החלביות הכשרות בעיר, ואז גיליתי את בית הקפה הזה ברחוב צדדי ושקט, אך מאוד נגיש וקרוב למרכז העניינים.

אורית שטרן , ט"ז בחשון תש"פ

קרואסון ביצה עלומה
קרואסון ביצה עלומה
צילום: אורית שטרן

חשבתי שאני מכירה את כל המסעדות החלביות הכשרות בתל אביב. אז חשבתי.

יכול להיות שהמקום הזה חדש רק לי, אבל התרשמתי שהוא נמצא מתחת לרדאר של לא מעט שומרי כשרות.

קודם כל, המיקום של בייקרס (Baker's) הוא מנצח. ברחוב צדדי, מרחק הליכה קצר משינקין, שוק הכרמל, אלנבי, קינג ג'ורג', נחלת בנימין וכרם התימנים. אין יותר מדי מגוון של חלביות כשרות באיזור הזה ותמיד נחמד לגלות אופציה כיפית נוספת.

את בית הקפה גיליתי בזכות שובר שקיבלתי. במשך תקופה ארוכה לא מצאתי מקום נורמלי שבו יכולתי לעשות בו שימוש עד שנתקלתי בבייקרס. כבר מהאתר, המקום היה נראה מבטיח ביותר. החלטתי לבדוק אם הוא יודע גם לקיים.

הזמנתי ארוחת בוקר של קרואסון עם ביצה עלומה וגבינת שמנת. זה היה טעים בדיוק כמו שזה נשמע. הקרואסון היה נדיב למדי, טרי וטעים. הביצים העלומות היו מושלמות ונעשו ממש לפי הספר. לצערי זה לא מובן מאליו למצוא מקום כשר עם ביצים עלומות בתפריט (שגם יודע להכין אותן כמו שצריך).

הסלט ליד היה טעים אף הוא. חברתי הזמינה את אותה המנה בדיוק אז לצערי אני לא יודעת לדווח על מנות אחרות בתפריט. עם זאת, כל מה שראיתי בשולחנות סביבנו היה נראה מעורר תיאבון.

לקחנו גם שני קינוחים. מוס שוקולד עם סומסום וקצח שהיה טעים אבל לטעמי הסומסום והקצח היו מיותרים ואף גרעו מהמנה (הייתי מעדיפה להשאיר את המוס נקי או מקסימום לשים אגוזים מסוכרים או מלוחים).

הקינוח השני היה מוס שוקולד חלב ופטל. אני לא באמת יכולה להגיד לא לשילוב של שוקולד ופטל ולצערי אין הרבה מקומות שמציעים את השילוב הזה. זה היה גם טעים אבל הייתי אולי מערבבת בין השכבות לשכבה אחת של פטל שוקולד).

צילום: אורית שטרן

בייקרס לטעמי אכן קיימו את ההבטחה. אשמח לחזור לשם שוב בעתיד. אני באמת לא יודעת איך לא שמעתי עליהם קודם. מרבית הסועדים היו תיירים וכנראה תל אביביים מקומיים. לא ראיתי אנשים שנראים דתיים בביקור הבודד שלי. אני לא יודעת אם זה אינדיקציה למשהו אבל מקווה שבזכותי עוד אנשים דתיים יחשפו למקום החמוד הזה.

מקומות הישיבה הם בעיקר בחוץ (וקצת בפנים). עיצוב קצת סתמי, אבל בסך הכל היה לי נעים לשבת שם. כאמור, בית הקפה ממוקם ברחוב צדדי ושקט, אך מאוד נגיש וקרוב למרכז העניינים.

---

בייקרס BAKER’S, בית קפה ומאפייה ברחוב יצחק נפחא 3 תל אביב (צמוד לשינקין 17).

כשרות: רבנות תל אביב