לפיד לנתניהו: היפרד מליצמן וסמוטריץ׳

חבר הכנסת לפיד קרא לראש הממשלה לפרק את בלוק הימין. השר סמוטריץ' הגיב: ''לפיד מעדיף תומכי טרור על פני האחים שלו''.

חזקי ברוך , י"ח בחשון תש"פ | עודכן: 21:41

יאיר לפיד
יאיר לפיד
Photo by Gili Yaari/FLASH90

ח״כ יאיר לפיד (כחול לבן) קרא לראש הממשלה נתניהו לפרק את בלוק הימין ולנהל מו״מ קואליציוני בשם הליכוד בלבד.

״ביבי כל מה שאתה צריך זה להגיד לליצמן וסמוטריץ שטובת המדינה קודמת, להפרד מהם יפה ולבוא למו"מ ישיר עם כחול לבן", כתב לפיד בטוויטר.

הוא הוסיף: ''כל עוד אתה לא מוכן לעשות את זה, כל ההיסטריה שלך היא צביעות של אדם שמפחד לאבד את הכסא״.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיב ''אז יאיר לפיד מעדיף את אחמד טיבי על פני ליצמן ואת עופר כסיף על פני סמוטריץ'. ממשלה עם תומכי טרור ומתנגדי הציונות על פני ממשלה עם האחים שלו בציונות הדתית ובציבור החרדי. אמור לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה".

לפיד אמר את הדברים בעקבות סרטון שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבו הזהיר מכוונת יו"ר כחול לבן בני גנץ להקים ממשלת מיעוט עם תמיכה מבחוץ של המפלגות הערביות.

''יש פה טלפון אדום. ערב-ערב הוא מצלצל. אומרים לי: ראש הממשלה, צריך לתקוף כאן. צריך לתקוף שם. ומה אני אגיד, רק רגע, אני צריך לבדוק עם איימן עודה? אני צריך לבדוק עם אחמד טיבי?

''מישהו מעלה על הדעת דבר כזה שלא היה בתולדות ישראל, דבר שיפקיר את ביטחון ישראל, דבר שיהווה סיכון קיומי ומיידי למדינת ישראל וסטירת לחי לדמוקרטיה הישראלית, בפרצופם של אזרחים שנתנו את כולם ל״כחול לבן״. הם היו נותנים לו חמישה מנדטים אם הוא היה אומר דבר כזה? גם זה לא", אמר ראש הממשלה.

נתניהו קרא לגבי אשכנזי ומשה יעלון, ''אתם הייתם במדים. אתם הייתם רמטכ״לים. דברו עם בני גנץ שגם הוא היה רמטכ״ל ותזכירו לו שאלה שאתם רוצים שיהיו שותפים שלכם, שהממשלה שלכם תהיה תלויה בהם, הם רצו להעמיד אתכם - כמו את שאר חיילי צה״ל - לדין כפושעי מלחמה.

''יצאתם מדעתכם?יש זמן לעצור את הטירוף הזה. דברו איתו, התעשתו, ולכו לאותה ממשלת אחדות שהעם מצפה שנלך אליה ביחד", הוסיף ראש הממשלה.

חבר הכנסת גדעון סער (הליכוד) הזהיר גם הוא מכוונת ''כחול לבן'' להקים ממשלת מיעוט עם תמיכה מבחוץ של המפלגות הערביות. ''טובת המדינה מחייבת מאמץ אמיתי וממוקד להקמת ממשלת אחדות לאומית. ממשלת מיעוט שתוקם תוך השענות על מתנגדי הציונות היא רעיון רע. ממשלה כזאת לא תוכל להתמודד עם אתגרי הביטחון הלאומי של ישראל", אמר סער.