ענקית הטכנולוגיה החרדית תחת חקירה

חנות B&H הנמצאת בבעלות חרדית נחקרת על ידי התובעת הכללית של ניו יורק בטענה כי הונתה את רשות המיסים במיליוני דולרים.

מיכל לוי , י"ט בחשון תש"פ

B&H
B&H
iStock

ענקית האלקטרוניקה B&H הנמצאת בבעלות חרדית וממוקמת בטבורה של מנהטן מתמודדת עם טענות קשות מצד התובעת הכללית של ניו יורק הטוענת כי הרשת הונתה את רשות המיסים במיליוני דולרים.

לטענת התובעת הכללית של ניו־יורק, לטיטיה ג'יימס, החנות העלימה מס לאורך 13 שנים בהיקף של שבעה מיליון דולר.

"בעוד החנות התגאתה שהיא מציבה עקרונות לפני רווחים, היא העדיפה במשך 13 שנה רווחים על פני עקרונות בכך שהונתה את משלם המסים הניו־יורקי במיליוני דולרים שהייתה חייבת למדינה. החנות בחרה במתכוון לא לשלם מס, שהיא ידעה שמיועד למדינת ניו־יורק, כדי להשיג יתרון תחרותי על חברות שבוחרות למלא אחר החוקים", נטען בתביעתה.

בחנות הכחישו את הטענות. "B&H היא לא רשת חסרת פנים. אנחנו מוסד ניו־יורקי שפועל כאן קרוב ל־50 שנה עם מוניטין מזהיר. רשויות המס ביצעו אינספור בדיקות, ואף לא פעם אחת הזכירו את הפעולות שנפוצות מאוד בתעשייה", טען ג'ף גרסטל, דובר מטעם החנות.

לדבריו, "החברה לא עשתה שום דבר לא נכון, והיא זועמת שהתובעת הכללית החליטה לתקוף חברה ניו־יורקית שמעסיקה אלפי תושבים מהעיר, בזמן שהיא לא נוגעת ברשתות האונליין והקמעונאיות".

B&H הוקמה לפני 45 שנה על ידי הרמן שריבר, חסיד סאטמר מקומי. מקור השם B&H הוא ראשי תיבות של "בעזרת השם".

החנות ממוקמת בפינת רחוב 34 ומוכרת שלל מוצרי אלקטרוניקה, בין היתר, טלוויזיות, מצלמות וידיאו וסטילס, מחשבים, סמארטפונים, טאבלטים ועוד.