הרב אליהו: הרחמנות שלנו על האויבים גורמת לכל ההתקפות שלהם

הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, הגיע בשבת האחרונה להתארח בשדרות לאחר סבב הלחימה וביקר את תגובת הממשלה: "זה מוסר שמשרת את ציר הרשע"

רפאל לוי , י"ט בחשון תש"פ

הרב שמואל אליהו בישיבת שדרות
הרב שמואל אליהו בישיבת שדרות
צילום: יהב גאן

הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, הגיע בשבת האחרונה להתארח ולחזק את תושבי שדרות לאחר סבב הלחימה האחרון.

במהלך השבת צעד הרב ברחבי העיר, ביקר בבתי הכנסת, במדרשות, במתנ"סים ובישיבת אפיקי דעת.

"היינו בשבת בשדרות וקמנו בבוקר מוקדם מאוד לקולות פיצוצים. לנו זה קרה רק יום אחד, תתארו לעצמכם ילדים שקמים כך הרבה פעמים. שזה קורה להם במשך חודשים ושנים בלי שום התראה. פגשנו חלק מהילדים האלה מפוחדים ומבוהלים, זה לא נעים. נכון, רוב הציבור מלא עוז וגבורה אבל היו גם פצועים והיו גם הרוגים", סיפר הרב.

הרב המשיך: "חשבנו בליבנו מה היה עושה טראמפ, מה הייתה עושה ארה"ב אם קים אל ג'ונג היה יורה 600 טילים על ניו יורק או על שאר הערים בארה"ב? מה היתה עושה יפן אם היו יורים עליה? מה היה עושה פוטין אם טורקיה הייתה יורה 600 טילים על מוסקבה על לנינגרד? מה הייתה עושה צרפת אם איראן הייתה יורה 600 טילים על פריז על מרסיי?

"מה היה קורה? מישהו היה יושב בשקט? ברור שהתגובה של כל המדינות הללו הייתה חד משמעית. התגובה הייתה כל כך חריפה שהיא הייתה מוציאה את כל החשק למדינות הרשע לעשות משהו כזה בעתיד. התגובה הצפויה הזו היא הסיבה שבגללה ציר הרשע לא יורה טילים על פריז על מוסקבה ועל ניו יורק. הם יודעים שהתגובה תהיה הכי תקיפה שאפשר, זה מה שמייצר שקט".

הרב מתח ביקורת על התגובות העדינות של ישראל כלפיי אויביה: "אצלנו מה שמייצר מלחמה זו התגובה הרכה שלנו. 'הרחמנות' שלנו היא זאת שגורמת לכל ההתקפות שלהם להמשיך ולא להפסיק. הם יודעים שהמחיר שהם ישלמו יהיה מחיר נמוך והרווח יהיה גדול. לכן כולנו יודעים שטילים יזלגו גם מחר וגם מחרתיים. שהתקפה של מאות טילים תבוא בעוד כמה חודשים, שהסבבים הללו לא יפסיקו".

"הרחמנות מזיקה בסופו של דבר גם לנו וגם להם. הם מטפחים מחשבות שאנחנו חלשים ולא צודקים ולכן אנחנו מגיבים בצורה כל כך מצחיקה. הם רואים בזה אות משמים שאללה איתם ולכן הם ממשיכים. התגובה שלנו צריכה להיות התקיפה שבתקיפות. הממשלה לא מבינה את זה כי לוחצים עליה מכל מיני גופי 'זכויות אדם', אנחנו צריכים לומר את זה לממשלה באופן שהיא תשמע".

הרב הסביר מה צריכה להיות התגובה לירי על ישראל: "אם ירו 600 טילים על מרכזי הערים בישראל, יפלו 600 טילים על מרכזי הערים ברצועת עזה. עין תחת עין. זה השפה הברורה שהעולם מבין, זו השפה שהתורה מדברת. כל הגלובוס בדבר בשפה הזו. מישהו בלבל אותנו, מישהו רוצה שאנחנו ננהג במוסר מזויף, מוסר שלא קיים בשום מקום בעולם. אין מוסר כזה בשום מקום אחר בגלובוס ובצדק הוא לא קיים. זה מוסר שמשרת את ציר הרשע. אנחנו צריכים להתעורר. אנחנו צריכים למחות. הממשלה צריכה לקבל מאיתנו כח לפעול בצורה נכונה. במדינה דמוקרטית אם הממשלה לא מבינה - הציבור צריך לצעוק. הלוואי שמישהו ישמע".טוען....