המורחק המנהלי לשופט: קורעים אותנו מהאדמה

נריה זארוג ממשיך במאבקו ולאחר שלא הסכים לחתום על הצו המנהלי נגדו הוא ישאר לעת עתה במעצר. זארוג נשא דברים חריפים בבית המשפט.

ערוץ 7 , י"ט בחשון תש"פ

המורחק המנהלי נריה זארוג
המורחק המנהלי נריה זארוג
צילום: ללא קרדיט

המורחק המנהלי נריה זארוג הובא הבוקר (ראשון) לדיון בבית משפט השלום בפתח תקווה, לאחר שהודיע כי הוא מסרב לחתום על צו ההרחקה המנהלי שהוצא נגדו.

זארוג נשא דברים בפני שופט השלום ארז מלמד ואמר כי הוא קרוע וכי הוא אינו מסוגל לחתום על הצו אשר מרחיק אותו מביתו וממשפחתו.

"קורעים אותנו מהאדמה שלנו כי מה שמעניין אותנו זה לא כסף, לא תאווה ולא כבוד, אלא ארץ ישראל בצורה הפשוטה והאמיתית - וכנראה שיש אנשים שזה מפריע להם" אמר זארוג לשופט.

זארוג הוסיף, "ברגע שאני חותם על התנאים מבחינתי זה שאני מסכים לצו המנהלי - אני מאד רוצה להשתחרר אך אני לא יכול לחתום על משהו שלא עשיתי."

בתגובה לדברים החליט בית משפט השלום להותיר את זארוג במעצר לעת עתה, אך במקביל לא קיבל את בקשת המדינה לעצור את זארוג עד לתום ההליכים כנגדו והורה על קיום דיון נוסף בהמשך השבוע.

כזכור, זארוג יכול להשתחרר מהמעצר בכל רגע אם יחתום על הסכמה לצו המנהלי ועל תנאים מגבילים נוספים. אולם, נכון לרגע זה זארוג ממשיך לסרב לחתום על הצו ודורש כי הצו המנהלי כנגדו יבוטל.

עו"ד נתי רום אשר מייצג את זארוג מטעם ארגון חוננו מסר, "בית המשפט קבע דיון נוסף ליום חמישי הקרוב, ובכך לא הסכים לבקשת המדינה לעצור את נריה עד תום ההליכים. נריה אמר בדיון כי הוא קרוע ולא מוכן שבצו דרקוני ולא דמוקרטי ינתקו אותו מביתו, מעבודתו ומילדיו דבר שאין לו מקום במדינה דמוקרטית. אנו מקווים שהצו יבוטל בהקדם ונריה יוכל לחזור לביתו."