סדרה חדשה: תהודת עיתונאי

סדרת כתבות חדשה ביוזמת לע"מ תחשוף את דמויותיהם של עיתונאים ואנשי תקשורת שליוו ומלווים את הסיקור העיתונאי בישראל לאורך השנים.

ערוץ 7 , י"ט בחשון תש"פ

ניצן חן
ניצן חן
צילום: חזקי ברוך

לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ), תשיק השבוע סדרה כתבות חדשה בשם "תהודת עיתונאי", שתחשוף את דמויותיהם של עיתונאים ואנשי תקשורת ישראליים שליוו ומלווים את הסיקור העיתונאי בישראל לאורך השנים.

לע"מ היא הזרוע המלווה את העיתונאים מהארץ ומהעולם המסקרים את מדינת ישראל והמזרח התיכון. הם כותבים, משדרים ומדווחים עלינו, אך דמותם לרוב נסתרת ואף נעלמת.

לשם כך, בחרה לע"מ לייחד סדרה חדשה שתוקדש לאישיותם ולפועלם של העיתונאים שעמלו רבות לבניית מוקדי התקשורת ולפרסום הסיקורים הבולטים והמעניינים בחייה של המדינה.

3 הפרקים הראשונים בסדרה שתעלה, כאמור, השבוע, יספרו את סיפוריהם של העיתונאים ישראל סגל, יוסף חריף ומירה אברך, שלושה שהטביעו חותם מיוחד על התקשורת הישראלית, יצרו ז'אנרים ייחודיים בתחומם והיו מחלוצי המדיות התקשורתיות בישראל בפרינט, בטלוויזיה וברדיו.

הפרקים הבאים בסדרה יעסקו בסיפוריהם של עיתונאים ואנשי תקשורת אחרים מכל מגוון המדיות בישראל.

ניצן חן, מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, ציין "הקשר של לע"מ עם העיתונאים בישראל הוא קשר בל ינתק, הנמשך עשרות בשנים. לאורך שנותיה, ליוו העיתונאים בישראל את המדינה ואירועיה יד ביד".

"סקירתם העיתונאית ודיווחיהם היום יומיים שזורים בחיינו ומרכיבים את הזיכרון הלאומי של כולנו. כדי שהדור הצעיר של העיתונות יכיר את וותיקיו, תספר לע"מ את סיפוריהם של אותם עיתונאים ואנשי תקשורת, שכתיבתם ופועלם עיצבו ומעצבים עד היום את מקצוע העיתונות ואת פני ההיסטוריה הישראלית", הוסיף חן.