נתניהו וליברמן נפגשו: "שיחה עניינית וטובה"

בהודעה משותפת של הליכוד וישראל ביתנו נכתב כי ''הייתה שיחה עניינית וטובה שהתמקדה בדרכים להקים ממשלת אחדות''.

חזקי ברוך , י"ט בחשון תש"פ

כנס הליכוד בגני התערוכה
כנס הליכוד בגני התערוכה
צילום: יוני קמפינסקי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) עם יו״ר ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן בקרייה בתל אביב.

בהודעה משותפת של הליכוד וישראל ביתנו נכתב כי ''הפגישה ארכה כשעה. הייתה שיחה עניינית וטובה שהתמקדה בדרכים להקים ממשלת אחדות. השניים קבעו להיפגש שוב כדי להשלים את הפגישה''.

מוקדם יותר הודיעו ב''כחול לבן'' על כינוס צמרת המפלגה הערב, כדי לדון בהסכמות שהושגו בקווי היסוד עם סיעת ישראל ביתנו והעבודה-גשר. בפגישה יעדכן גנץ גם על פגישתו עם הנשיא אתמול והאופציות העומדות על הפרק.

ח"כ דוד ביטן (הליכוד) שמשתתף הערב (ראשון) ב"כנס החירום" בגני התערוכה על רקע כוונת ''כחול לבן'' להקים ממשלת מיעוט בתמיכת הסיעות הערביות, אמר לערוץ 7 "כחול לבן מה שמעניין אותם זה להקים ממשלה בראשותם גם אם זה יוצר בעיות קשות מאוד מבחינה כלכלית וביטחונית".

"כחול לבן לא רוצים ממשלת אחדות, הם רוצים ממשלה בלי נתניהו, ממשלה שלהם, ואחר כך ילכו לבחירות כשהשינוי היחידי יהיה שהם יחזיקו את הממשלה במקום נתניהו. הם יודעים שכל מהלך שיהיה להם בממשלת מיעוט לא יחזיק יותר מחודש".

את הדיווחים לפיהם בכחול לבן מצפים ל'עריקה' של חברי כנסת מהליכוד מכנה ח"כ ביטן 'ספין' ומסביר: "זה לא יקרה. אין דבר כזה וגם הצעת החוק (לאפשר לפחות משליש סיעה לפרוש ולהצטרף לממשלה - י.ק) זה חלק מבניית ספין, אין בזה שום דבר. בליכוד אין דבר כזה. אני מציע דבר אחר, שהם יתפרקו ויתנתקו מלפיד ויצטרפו לממשלה יחד איתנו לממשלת רוטציה".

לדברי ביטן, לפיד הוא שעומד מאחורי סיכול הקמת ממשלת אחדות: "לפיד מטרפד כל סיכוי לממשלת אחדות".

ביטן מוסיף כי אין לו שום ציפיות כי ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן יחברו לגוש הימין, ולדבריו האופציה ההגיונית היא שב-21 הימים שאחרי המנדט של גנץ יגיעו להסכם על ממשלת אחדות רחבה: "הציבור לא רוצה בחירות וכולם יתעשתו. לא יהיה סיכוי לממשלת מיעוט אלא רק לממשלת אחדות".