הימין הדתי בחר בנתניהו על פני ארץ ישראל, אנחנו דוהרים לבחירות

ח"כ יועז הנדל מכחול לבן קובע "ממשלת מיעוט זו תקלה" ומסביר למה לדעתו הרשימה המשותפת לא יכולה להיות חלק מהקואליציה.

ח"כ יועז הנדל , כ' בחשון תש"פ

יועז הנדל
יועז הנדל
צילום: פלאש 90

מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות, אין תרופה אחרת לשסעים בחברה הישראלית. נקודה. בעיני ממשלת מיעוט זו תקלה.

למה? כי זו האידאולגיה שלי, לא הכרח פוליטי או פשרה בעקבות תוצאות הבחירות.

העניין הוא שמה שאזרחי ישראל רואים בימים האחרונים זה ענן של ספינים ופחדים במקום מנהיגות.

הנה כמה תובנות:

1. את ערביי ישראל צריך לשלב עם חובות וזכויות מלאים. כך הוקמה המדינה- ראיית המיעוטים כחלק מאיתנו ושוויון ללא הבדלי דת גזע ומין. כך אנחנו חיים כאן מחוץ לכנסת.

הרשימה המשותפת מבקשת זכויות לאום שאין לאף אחד כוונה להתפשר עליהם. לכן מפלגה שקידשה במשך שנים ארוכות מאבק בציונות, בדלנות לאומית פוגעת בדו קיום ושותפה לא לגיטימית לישיבה בממשלה.

אחרי שזה נאמר צריך להדגיש שהם יריב, לא איום קיומי על מדינת ישראל. יש שם אנשים שעדיף היה שלא יכנסו לכנסת ויפסלו כמו הכהניסטים, אבל הם לא איום קיומי על ישראל. מי כנתניהו שקיים איתם עשרות הסכמים - למרות ההכחשות - יודע זאת טוב יותר.

אנחנו מדינה ריבונית וחזקה עם הצבא הכי רציני באזור. מתוך תפיסה גלותית נתניהו הופך אותנו ליהודים בשטייטעל שמפוחדים מאיומי השמדה דמיוניים מצד הגויים. זה במקום להתעסק עם האיומים האמתיים ומה שקורה לתושבים שלנו בדרום מצד אויב עם נשק. ראש ממשלה צריך להתעסק בחיבור היהודים לא בהפחדות על ערבים.

2. הימין הדתי שהיה פעם המפד"ל קידש בעבר את ארץ ישראל ותורת ישראל.

בסיבוב האחרון עמדה בפניו- על חלקיו השונים- דילמה: הכרעה אסטרטגית בין ארץ ישראל לבין תמיכה בגוש פוליטי למען ביבי. הם בחרו בביבי. מתברר שכוח ושררה עדיפים על רגבי אדמה. מקווים לעוד כמה חודשים במשרדים ממשלתיים. דחו את ההצעה האסטרטגית שכמוה לא היתה 52 שנה, כאילו כלום.

3. מכחישי המציאות.

הערצה לביבי היא עובדה קיימת. יש לו זכויות מהעבר שאני האחרון שאפסול, יש לו אין ספור תקלות. הערצה גורמת לכך שיש מי שמתכחש לחסרונות עד כדי העלמת ההיסטוריה. כך יש מי שמוכנים להשבע שביבי היה בראש המתנגדים להתנתקות למרות שהצביע שלוש פעמים בעד ובלעדיו לא היתה התנתקות. כך מסבירים שהעברת כסף לחמאס, משא ומתן איתם וירי מתמיד על תושבי הדרום זה בסדר, כי יכול היה להיות גרוע יותר. כך מסירת שטח בעמק הירדן שעיבדנו במשך 70 שנה זה הכרח, כי רבין חתם. לספין בחירות מותר לערבב את טראמפ. למען שטח שלנו? חבל על הזמן.

מתעלמים ממה שמתרחש בהר הבית, בנגב, בגליל. מתעלמים מההקפאה בירושלים. מתעלמים מהרפיסות כי יש מילים חזקות. תמיד יש מישהו שאשם. אף פעם לא ביבי. והאידיאולגיה?

4. בקרוב יוגשו כתבי אישום נגד ראש הממשלה. המתקפה תעבור מאנשי הפרקליטות לבית המשפט. כפי שעברה מהמשטרה בעבר לפרקליטות.

אני לא חושב שמערכת החוק והמשפט שלנו מושלמת אבל זכרו היטב שמי שמוכן לקבל ראש ממשלה עם כתבי אישום. מי שמוכן לקבל מתקפות ציבוריות נגד מערכת החוק, מסתכן בעידוד התפוררות של המדינה ומוסדותיה. פוסט ציונות במסווה של פולחן אישיות.

5. לצערי אנחנו דוהרים לבחירות. אני מבקש בכל לשון של בקשה ממי שאוהב את המדינה הזאת והציניות הפוליטית לא השתלטה עליו להתעשת. להפסיק לסחרר ספינים בהנחיית נתניהו ולהתחיל לדבר על פשרות וחלופות.

מגיע לאזרחי ישראל ממשלת אחדות ציונית שתדאג להם ולא תעסוק בשאלה עם התיקים יגיעו למחוזי או לשלום. מגיע לנו להיזכר שציונות זה לא פחדנות אלא בנייה, התיישבות, עליה, ביטחון לכולם גם לתושבי הדרום.

ציונות זה לחבר את עם ישראל בתוך הבית הלאומי ולמנוע מלחמת אחים, לא לעודד שנאת חינם.