דקר את אשתו במיטה ודיווח שהתאבדה

הוגש כתב אישום נגד מקסים טל בגין רצח בנסיבות מחמירות וניסיון להשמדת ראיות, לאחר שדקר למוות את אשתו מריה במיטתה.

ערוץ 7 , כ' בחשון תש"פ

מריה טל
מריה טל
צילום: באדיבות המשפחה

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד מקסים טל, תושב קרית ביאליק בגין רצח אשתו המנוחה מריה טל, לאחר שדקר אותה בצווארה בעת ששכבה על מיטתה.

מעובדות כתב האישום עולה כי בסוף חודש אוגוסט 2019, החל מקסים לחשוד ברעייתו כי היא מקיימת קשר עם אדם אחר. בתקופה זו התעמת מקסים עם מריה במספר הזדמנויות והטיח בה את החשד, אך זו הכחישה את הטענות.

על רקע החשד וקנאתו למריה תקף בחודש ספטמבר מקסים את אשתו בפניה, וגרם לה שבר באפה. במהלך העימות הכתה מריה את מקסים וגרמה לו שריטות בפלג גוף עליון, חבלה ונפיחות בעין ימין.

בעקבות כך, נעצר מקסים ושוחרר כעבור שלושה ימים בתנאים. בין ההגבלות נאסר על מקסים ליצור כל קשר עם מריה ולהיכנס לתחומי העיר קרית ביאליק, לתקופה של 30 ימים.

במהלך תקופה זו, על אף תנאי השחרור שנקבעו על ידי בית המשפט, עמדו מקסים ומריה בקשר טלפוני, ומקסים הגיע במספר הזדמנויות לדירה. ב-8 באוקטובר הוא אף חזר להתגורר בדירה בהסכמתה של מריה.

יומיים לאחר מכן, סמוך לשעה 00.30 בלילה, נכנס מקסים לחדר השינה של מריה והבחין בהתכתבות בהודעות ווטסאפ בינה לבין גבר אחר, בטלפון סלולארי בו עשתה שימוש ללא ידיעתו, ושאותו החביאה מתחת לכרית במיטתה.

מעיון בהודעות הבין מקסים כי אשתו מקיימת קשר עם אדם אחר. הוא צילם את ההודעות באמצעות הטלפון הסלולארי שלו והחליט לרצוח את המנוחה.

בבוקר יצא מקסים מהדירה, הודיע למעסיקו שלא יגיע לעבודה כי הוא לא חש בטוב, וחזר לדירה לאחר שאביה של מריה יצא ממנה לעבודתו. מקסים העיר את הבנות ולאחר שמריה התעוררה גם היא אמר לה שתלך לנוח והוא יקח את הבנות לגן. סמוך לשעה 07.45 יצא מהדירה עם הבנות ולקח אותן לגן הילדים הנמצא במרחק קצר מהדירה.

לאחר מכן, חזר מקסים לדירה, נטל סכין בעלת להב באורך של כ- 16 ס"מ ממטבח הדירה, נכנס לחדר השינה של מריה ובשעה שהיא שוכבת על מיטתה דקר אותה בצווארה משמאל.

זמן קצר לאחר הדקירה התקשר מקסים לאמו ולמוקד המשטרה ובעוד מריה גוססת לנגד עיניו, ומבלי לעשות דבר על מנת לסייע לה ולנסות להצילה, דווח להם כי היא התאבדה.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו