הורשעה פעילת השמאל שסטרה לסא"ל

יפעת דורון הורשעה בתקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות לאחר שסטרה לפרקליט איו"ש, סא"ל עסאם חאמד, במהלך משפטה של עאהד תמימי.

ערוץ 7 , כ' בחשון תש"פ

משפטה של עאהד תמימי. ארכיון
משפטה של עאהד תמימי. ארכיון
צילום: FLASH90

שופט בית משפט השלום בירושלים, איתן כהן, הרשיע את פעילת השמאל יפעת דורון בעבירה של תקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות בעקבות תקיפת הפרקליט הצבאי באזור יהודה ושומרון.

במרץ 2018, בתום הדיון בהסדר הטיעון במשפטה של הנערה הפלסטינית עאהד תמימי שנערך בבית המשפט הצבאי במחנה עופר, נעמדה דורון סמוך לפרקליט איו"ש, סא"ל עסאם חאמד, ששימש כראש צוות התביעה, וסטרה לו בעוצמה על ראשו כשהיא צועקת לעברו: "מי אתם שתשפטו אותה".

דורון הורשעה בתקיפת עובד ציבור תקיפה הקשורה למילוי חובתו או תפקידו, במטרה להכשיל את הנתקף בתפקידו או למנוע או להפריע אותו מלמלאו.

בהחלטת בית המשפט נכתב: "המעשה והאמירה שליוותה אותו מלמדים שהתקיפה נועדה להלך אימים על פרקליט איו"ש, להפחידו, להטיל עליו מורא, להקניטו, לבזותו, להשפילו ולרפות ידיו, והכל במטרה להפריעו במילוי תפקידו כתובע במשפט או למנוע אותו מלמלאו".

עו"ד אפרת פילזר ביזמן מפרקליטות מחוז ירושלים מסרה, "הכרעת הדין מבטאת את ההכרה בצורך להגן על עובדי ציבור הממלאים את תפקידם נאמנה, ומבהירה כי מי שייפגע בעובדי ציבור במטרה להכשילם יישא בדין".