המנתח המוביל מברזיל ינתח גם בישראל

ד"ר קרלוס רוקסו, מומחה מוביל בכירורגיה פלסטית, יבצע בשבוע הבא ניתוח פוסט-בריאטרי בבית החולים אסותא באשדוד, כחלק מיום עיון בנושא

ערוץ 7 , כ' בחשון תש"פ

ניתוח בריאטרי. ארכיון
ניתוח בריאטרי. ארכיון
צילום: ISTOCK

ד"ר קרלוס רוקסו, מומחה בכירורגיה פלסטית מברזיל ובעל מוניטין בינלאומי בתחום הניתוחים הפוסט - בריאטריים ישתתף בניתוח "פוסט בריאטרי" שיערך בשבוע הבא בבית החולים "אסותא" באשדוד

ניתוחים פוסט - בריאטרים הם ניתוחים שנועדו לתת פתרון למטופלים שלאחר ירידה משמעותית במשקל באמצעות דיאטה או ניתוח בריאטרי ("קיצור קיבה") נותרים עם עודפי עור ובעיות נלוות.

מדובר בשלב עיצוב הגוף לו מצפים המטופלים על מנת לשוב לחיי רווחה תקינים גם בהיבט הפונקציונאלי.

ד"ר רוקסו הוא מנתח מנוסה, בעל ותק של שלושה עשורים בתחום, אשר ניתח יותר מ -1,000 מטופלים פוסט - בריאטריים מורכבים, חתום על עשרות מאמרים מקצועיים, ומרצה מבוקש שהוזמן לכ-150 כנסים ברחבי ברזיל ובעולם.

לדבריו, "מטרת הניתוח הפוסט - בריאטרי היא לעצב מחדש את גופו של המטופל אשר ירד עשרות ולעיתים אף 100 קילו ממשקלו. לאחר הירידה במשקל הוא למעשה חצי מהאדם שהיה. פיתחנו גישה להתמודד עם כמויות העור העודפות, באופן בטיחותי במטרה להעניק איכות חיים וכך להשיב למטופלים את הכבוד ודימוי הגוף של אדם נורמטיבי. הניתוח הבריאטרי מחזיר למנותח את הבריאות והניתוח הפוסט-בריאטרי משיב לו את הכבוד וזו תרומתו של המנתח הפלסטי לתהליך".