דרעי: לא נצטרף לממשלת מיעוט

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בישיבת בלוק הימין: לישראל ביתנו הבטיחו ריסוק טוטלי של הסטטוס קוו. לנו היו מוכנים להבטיח שמירה מוחלטת שלו

חזקי ברוך , כ' בחשון תש"פ

דרעי
דרעי
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נאם בצהריים (שני) בישיבת בלוק הימין המיוחדת, ותקף את ניסיונם של ראשי "כחול לבן" להקים ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת.

"אחד מהטיעונים ששמעתי לאחרונה להצדקת ממשלת המיעוט שזו התחלה ובהמשך יצטרפו אחרים. אני רוצה להבהיר בקשר לש״ס ומצהיר בצורה הכי ברורה. בשום מצב ובשום זמן לא נצטרך לממשלת מיעוט. נקודה. המתווה היחידי הוא מתווה הנשיא. מי שבונה על ש"ס שלא יחיה באשליות", הצהיר דרעי.

דרעי הוסיף, "התוודעתי שיש איזה סיכום על מתווה של דת ומדינה בין ליברמן לכחול לבן. זה חיסולו המוחלט והטוטלי של הסטטוס קוו".

"אני רוצה לספר שכחול לבן היו מוכנים לתת לנו הכל, כולל שמירת הסטטוס קוו כלשונו וככתבו והכל, כדי להקים ממשלה, לכן ה'הסכם' הזה הוא מהלך ציני", תקף יו"ר ש"ס.

בהמשך ציין דרעי, "מאשימים את נתניהו בשמירת הבלוק. והאמת היא, שגם אם נתניהו יגיע למו"מ על כחול לבן לבד, ללא הבלוק, הם דורשים שהוא יהיה שני ברוטציה ולא ראשון. לכן זה הוכחה ברורה שהסיפור של הבלוק הוא תירוץ והם לא באמת רוצים אחדות".

"לכן אני חוזר וקורא לראשי כחול לבן שהם אנשים ראויים ותרמו למדינה. אל תלכו למהלכים פסולים כמו ממשלת מיעוט ושיתוק עם כל ההשלכות הביטחוניות הקשות. יש על השולחן מתווה מצוין. זה מה שהציבור רוצה וצריך", הוסיף.