גורם ביטחוני בכיר:
הכללים השתנו, נגיב בעוצמה על כל ירי

עשרות יעדי טרור של איראן הותקפו בסוריה, והושמדו שש סוללות טילים סוריות. גורם בכיר העריך שאיראנים נהרגו בתקיפה שביצע חיל האוויר.

קובי פינקלר , כ"ב בחשון תש"פ

מטוס ה'אדיר'
מטוס ה'אדיר'
צילום: דובר צה"ל

גורם ביטחוני בכיר סיפר הבוקר (רביעי) על התקיפה הישראלית בסוריה נגד עשרות מטרות של כוח קוד האיראני.

בסביבות השעה 01:15 יצאו מטוסי חיל האוויר לתקיפה הנרחבת ביותר נגד מטרות של כוח קודס האיראני. בין 20 היעדים הותקפו - גם מרכז פיקוד של כוח קודס.

המטרה העליונה היתה לפגוע ביעדי טרור של איראן, והמטרה המשנית היתה להשמיד שש סוללות טילים קרקע אוויר סוריות. "מעבר להן, היו עוד שתיים-שלוש מטרות סוריות טקטיות בחזית רמת הגולן", סיפר הגורם. ''ליבת העניין היתה תקיפה משמעותית של כוח קודס, לאפשר לחופש פעולה ולשמור על טייסינו".

הבכיר הכריז: "אנחנו משנים את המשוואה והכללים. נגיב גם על ירי זניח לכאורה, גם כאשר ההשפעה מועטה - התגובה תהיה חזקה לאין ערוך, לא מתקבל על הדעת שאיראן ירתה על מדינת ישראל".

"עדיין לא פגענו ולא איימנו על ראש התמנון האיראני, אבל אפשר לראות בתקיפה מעבר מהיד אל הזרוע, עם התקרבות לראשו".

שר הביטחון נפתלי בנט נכח בבור בקרייה בתל אביב ביחד עם הרמטכ"ל אביב כוכבי במהלך התקיפה. "ישנו קו המחבר בין החיסול של בהאא אבו אל עטא ברצועת עזה לתקיפה האחרונה בסוריה", ציין הגורם הבכיר, "בשבוע שעבר הראנו שאנחנו יכולים להגיע לכל אדם ואתמול הראנו שאנחנו יכולים להפעיל כוחו הרבה יותר מאסיבי גם נגד איראן".

הגורם הבכיר הדגיש: "הצבא ערוך בעיבוי כוחות הגנתי רציני מאוד, ונמצא דרוך וערוך לתגובה, במידה וזו תהיה".