החרדים מגיבים לליברמן:
"מפלצת של שנאה, אפס אנטישמי"

ביהדות התורה תוקפים בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו, "האיש הזה אנטישמי, אסור לו להיות במערכת הפוליטית. מי אתה בכלל? אפס".

בן שאול , כ"ב בחשון תש"פ

יהדות התורה
יהדות התורה
צילום: חזקי ברוך

חברי הכנסת החרדים תוקפים בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן שהשווה בין המפלגות החרדיות לרשימה המשותפת, ואמר כי מדובר בסיעות "אנטי ציוניות''.

סגן שר הבריאות, יו”ר יהדות התורה יעקב ליצמן, אמר "היינו עדים היום למופע אימים מביש ומכוער שהנפיק איווט ליברמן רצוף בשקרים, מלא בורות ושנאה, שלא היתה מביישת את גדולי שונאי הדת ומסורת ישראל מכל הזמנים. לצערי ניתן לומר שהאנטישמיות התגלתה היום מחדש"

לדבריו, בימים בהם נשיא המדינה קורא לסובלנות והימנעות מפסילת ציבורים, "אנו רואים היום בכנסת מפלצת של שנאה תהומית שאינה מתקבלת על הדעת וההיגיון".

ליצמן הוסיף כי "לפני שישמיץ את החרדים בפעילות נגד המדינה, שיעשה חשבון נפש עם עצמו איך שיתף פעולה איתנו לאורך השנים, השיג איתנו תקציבים, התחנן לקולות שלנו ושלח שליחים לרבנים שלנו".

את דבריו חתם בקריאה: "אני קורא למנהיגי הציבור בישראל לקחת אחריות לפני שנגיע למצב בו חרדים ייפגעו כתוצאה מההסתה הקשה והמכוערת של ליברמן".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ‏משה גפני עלה אחריו לשאת דברים ואמר: "אנחנו לא זוכרים אנטישמיות כזאת בכנסת. אפילו לא מאחמד טיבי. האיש המושחת הזה יודע מה שאנחנו עושים? של נעלייך מעל רגלייך לפני שאתה מדבר על סיעת יהדות התורה והציבור החרדי. מי אתה? אפס".

ח"כ אורי מקלב אמר: "מסיבת עיתונאים זו מחזקת את ישראל ביתנו אך אנו חייבים את זה לציבור הבוחרים שלנו. הציבור החרדי עומד למרמס בכל רחבי הארץ בעקבות ההסתה הפרועה של ליברמן. הבעיה כעת אינה הציבור החרדי, האם הכל הסתדר בין גנץ לנתניהו שמגיעים להאשים את הציבור החרדי? ישראל ביתנו הם מפלגה מושחתת אשר חבריה נמצאים בהליכים משפטיים ומדברים על הציבור החרדי מבלי להביט במראה על עצמם. הגוש הוא דבר לגיטימי ונשמר אותו".

ואילו ח"כ ישראל אייכלר תקף במליאת הכנסת את דברי אביגדור ליברמן נגד הציבור החרדי. "לא צריך כבר לחפש אנטישמיות בעולם כשליברמן הכריז על הפיכה והליכה לבחירות שלישיות. הוא הולך על התקפה כהגנה כדי להסיר מעליו את האחריות לאסון השלטוני שהוא מחולל".

לדבריו "מה שהכריז היום ליברמן נגד הציבור החרדי זה פשע מלחמה. הוא נוקט בשיטות של הצאר הרוסי שאמר הכה ביהודים והצל את רוסיה. זה מה שעשו ליהודי קישינב וזה מה שעושה היום יליד קישינב".