בזמנכם החופשי

בחמישי ושישי הבאים יתקיים יריד מייקרים במתחם התחנה הראשונה בירושלים.

, כ"ג בחשון תש"פ

מתוך היריד
מתוך היריד
צילום: אורי פקר

ביריד יוצגו עשרות פרויקטים אינטראקטיביים, המצאות, עיצוב מחוץ לקופסה, הרצאות קצרות, קרבות רחפנים, סדנאות מקוריות לכל המשפחה, מוזיקה מפתיעה ועוד. בהפקת מוזיאון המדע ירושלים ובתמיכת משרד המדע וקרן ברכה. הכניסה חופשית.

***

פרויקט 'רצים למשנה' יוצא לראשונה עם הצגת ילדים. הספר של סבתא חנה נגנב, ושני חברים שהיו זרים עד לאותו רגע יוצאים לחפש אותו יחד. על הדרך הם נקלעים לחוויות מותחות שמלמדות אותם על חברות וכמובן על המשנה. ניהול תוכן: 'סולמות', בימוי: יצחק לאור. ד' בכסלו, היכל התרבות מודיעין.

***

לראשונה יציינו במוזיאון ארצות המקרא בירושלים את חג הסיגד שיחול ביום רביעי, כ"ט במרחשוון, בפעילויות מיוחדות לחג: שעת סיפור תיאטרון לילדים 'מעשה בבת המלך והאריה', המבוסס על סיפור עם אתיופי, והרצאתו של הרב ד"ר שרון שלום על החזרה של קהילת ביתא ישראל לירושלים ועל הצורך לכלול סממנים דתיים מובהקים בחג כדי לשמר אותו.

***

מרכז בן גוריון שבקיבוץ שדה בוקר מארח את פסטיבל 'צלילים במדבר' שיתחיל ביום רביעי, כ"ז בכסלו תש"פ. בתוכנית מופעי מוזיקה מגוונים, החל מקלאסי, קונצרט לכבוד 250 שנה להולדתו של בטהובן, המשך במוזיקה אנדלוסית ובג'אז וכלה במופעי מחווה לתרנגולים ולנעמי שמר. ביום שישי יתקיים גם קונצרטיול בנחל נקרות.

***

להצעות: ofralax@gmail.com