טיבי מוכן עדיין לשמש "גוש חוסם" לגנץ

ח"כ אחמד טיבי, ממנהיגי הרשימה המשותפת, טוען כי ההסתה נגדם "בלתי נתפשת", ומסביר: "המלצנו לנשיא על גנץ - לא בגלל אהבת מרדכי".

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תש"פ

אחמד טיבי
אחמד טיבי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ אחמד טיבי, מראשי הרשימה המשותפת, עדיין מקווה שהאופציה של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות בערביות תחזור לעמוד על הפרק.

בראיון לעיתון "ישראל היום" שיתפרסם מחר מבהיר טיבי, "מקובל עלי לגמרי לשמש גוש חוסם, בתמורה להסכם חתום עם כחול לבן שמפרט פעולות חיוניות למען החברה הערבית".

"ההמלצה על גנץ בפני הנשיא והמוכנות לשתף איתו פעולה היא לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן", משתמש טיבי במטאפורה המוכרת ומיד מבהיר, "זה לא שאנחנו רואים את נתניהו כשטן ואת גנץ כמלאך".

"תהום מדינית פעורה בינינו לבין כחול לבן, אבל אני אמשיך לתמוך באפשרות של גוש חוסם", מוסיף ח"כ טיבי.

טיבי תוקף את השיח בימין נגד הרשימה, ומזהיר "אני צופה שאחד מחברי הכנסת הערבים יירצח על ידי אנשי ימין, בגלל ההסתה הבלתי אחראית והבלתי נתפסת נגדנו".

על ח"כ אביגדור ליברמן יש לטיבי בטן מלאה, והוא מסרב לסלוח לו על התבטאויותיו השונות, "אני אפילו לא אומר לו בוקר טוב בכנסת".

בתגובה לטענות על עמדת הח"כים הערבים סביב העימות הביטחוני האחרון בדרום אומר טיבי, "למרות שאין שום סימטריה בין כובש לנכבש, אני מתנגד לפגיעה באזרחים משני הצדדים. אני לא רוצה שאף ילד ייפגע. לא ילד בשדרות ולא ילד בחאן־יונס".