קמפיין חדש נגד האיחוד האירופי

המשפחות השכולות בקמפיין חדש נגד האיחוד האירופי: "מירב חג'אג' לא תהיה קורבן נוסף של האיחוד האירופי שמממן תקווה למשפחות מחבלים".

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תש"פ

משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה מפורום "בוחרים בחיים" יצאו הבוקר (חמישי) במחאה נגד האיחוד האירופי ופעולותיו נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל בעקבות מימון הגנה משפטית למחבלים אשר רצחו את יקיריהם .

בסרטון שהועלה היום לרשת נראות משפחות שכולות החברות בפורום, אשר מלווה ע"י תנועת "אם תרצו", מזמינות את הציבור להגיע ביום ראשון הקרוב, ה-24 בנובמבר, לתחנת המשטרה בבני ברק בה צפויה להיחקר מירב חג'אג', אמה של סגן שיר ז"ל אשר נרצחה בפיגוע.

לפני מספר שבועות התקיימה מחאה מחוץ לשגרירות של האיחוד האירופי על אוזלת היד של האיחוד אשר מספק הגנה משפטית למחבלים דרך מימון ארגוני שמאל הפועלים בישראל, כמו האגודה לזכויות האזרח, עדאלה, המוקד להגנת הפרט ועוד. מירב חג׳אג׳ ריססה אז גרפיטי בכניסה לשגרירות.

כזכור, סגן שיר חג'אג' נרצחה בפיגוע דריסה בירושלים, בינואר 2017. יחד עם שיר נרצחו גם סגן יעל יקותיאל, סגן משנה ארז אורבך וסגן משנה שירה צור הי''ד. לאחר הפיגוע קיבלה מערכת הביטחון החלטה להרוס את בית המחבל. עם ההודעה על כך הודיע ארגון המוקד להגנת הפרט שיתייצב לצד משפחת המחבל ויעתור לבג"ץ נגד הריסת הבית.

בהמשך המדינה קיבלה החלטה לשלול תושבות למספר בני משפחה של המחבל תושב ירושלים, וגם הפעם הארגון המוקד להגנת הפרט התייצב לצד משפחת המחבל.

בועז קוקיא, אביו של לוחם הנח"ל רון הי"ד פתח את הסרטון ואמר, "מירב היא קורבן נוסף של האיחוד האירופי. אנחנו לא ניתן לאיחוד האירופי לנצח אותה".

ברנדה למקוס, אימה של דליה ז"ל אשר נרצחה בפיגוע בגוש עציון הוסיפה, "בחמש שנים האחרונות העביר האיחוד האירופי למוקד להגנת הפרט מעל ל2 ורבע מיליון ₪ ובנוסף העביר דרך "מועצת הפליטים הנורווגית" עוד 7 וחצי מיליון ₪".

דן לנדא, חמיו של אלעד סלומון אשר נרצח בפיגוע בטבח בנווה צוף אמר, "האיחוד האירופי מתייצב פעם אחר פעם לצד מי שילד, גידל וחינך את המחבל שרצח את שיר, הבת של מירב חג'אג'".

ישראל ליכנטזון אח של אברהם בר אור הי"ד הוסיף, "המוקד הזה למען זכויות הפרט של משפחות המחבלים הוא לא לבד. בתקופה הזו העביר האיחוד האירופי, גם 10 מיליון ₪ לארגון עדאלה ולאגודה לזכויות האזרח שבעצמם מגנים על מחבלים בבג"ץ. ועוד 5 מיליון ₪ לשוברים שתיקה ובצלם המתפרנסים מהכפשת חיילי צה"ל בארץ ובעולם. סך הכל מעל ל-60 מיליון ₪ לארגוני תעמולה ומשפט נגד ישראל. "

המשפחות השכולות הדגישו בסיום הסרטון, "לא ניתן למירב לעמוד לבד. מירב לא תיהיה קורבן נוסף של האיחוד האירופי. מול איחוד אירופי שמממן תקווה למשפחות של מחבלים, ביום ראשון כולנו מתייצבים עם מירב".