ליברמן: בחירות לא יביאו לשינוי במפה

יו"ר ישראל ביתנו טען בועידת הדיפלומטים של Jerusalem Post בירושלים כי כישלון המו"מ לאחדות נובע מסכסוכים אישיים ולא מפערים אמתיים

יוני קמפינסקי , כ"ג בחשון תש"פ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: מארק ישראל סאלם

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הופיע בצהריים (חמישי) בועידת הדיפלומטים של Jerusalem Post בירושלים, וטען כי כשלון הרכבת הממשלה נובע מיריבויות אישיות.

"אנחנו ממתינים לממשלת אחדות", טען ליברמן, "לשתי המפלגות הגדולות יש מספיק מושבים. אנחנו נתמוך בממשלת אחדות, אפילו אם נהיה מחוץ לקואליציה. אבל זה נראה מאוד אישי. בלתי אפשרי לפתור סכסוכים אישיים".

"אני חושב ששניהם (נתניהו וגנץ) מבינים שהעם בישראל צריך ממשלה יציבה. נמאס מהבחירות, כולם עייפים, מותשים. וגם אם יהיו בחירות נוספות, אני לא רואה שינוי במפה הפוליטית", הוסיף ליברמן.

ליברמן טען שעשה כל שביכולתו למען הקמת ממשלה כזו, "ניסיתי לדחוף את שניהם, עשיתי כל דבר בשביל לחבר ביניהם. עניין ממשלת המיעוט היה רק כדי לייצר מינוף מול נתניהו. אני אמרתי בפירוש אמש מה שאני חושב על הרשימה המשותפת. מה שהיה היה רק כדי לייצר לחץ על שני הצדדים. עד היום האחרון, המחויבות שלנו זה לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי לפתור את המצב".

"אני חושב שעוד יש סיכוי, כי רק צריך ששני אנשים יסכימו. אני חושב שעוד יש לנו מספיק זמן. תלוי בהחלטה אחת של בני גנץ, והחלטה אחת של נתניהו", הדגיש ליברמן.

על ענייניו המשפטיים של נתניהו אמר ליברמן כי הם "אינם ענייני ואני מאחל לו הצלחה. עבור המדינה שלנו חשוב שהתיק הזה ייסגר. ואני מאחל שזה יקרה כמה שיותר מהר ושהוא יזוכה".