כחול לבן לנתניהו: תתפטר

''‏העניינים המשפטיים של נתניהו משתקים את ישראל כבר 3 שנים", אמר גבי אשכנזי. ''הגיע הזמן לשים את ישראל לפני נתניהו".

ערוץ 7 , כ"ג בחשון תש"פ

יעלון ואשכנזי
יעלון ואשכנזי
Photo by Hadas Parush/Flash90

מפלגת כחול בן שהגיבה לכתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ציטטה את דברי נתניהו ביחס לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

"ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל. כי קיים חשש שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו, ולא לפי האינטרס הלאומי", אמרו בכחול לבן.

אחד מראשי המפלגה, ח''כ גבי אשכנזי, אמר כי ''‏יום בו מוגש כתב אישום נגד ראש ממשלה, הוא יום עצוב למדינת ישראל. אני מקווה בשביל נתניהו ובשביל אזרחי ישראל שייצא זכאי, אבל אין ספק שכעת הוא צריך להתרכז בניהול המשפט שלו ולא בניהול המדינה.

''‏העניינים המשפטיים של נתניהו משתקים את מדינת ישראל כבר 3 שנים. ודי. הגיע הזמן להסקת מסקנות ולחשבון נפש. הגיע הזמן לשים את ישראל לפני נתניהו", הוסיף אשכנזי.

חבר הכנסת אלעזר שטרן (כחול לבן) הגיב ''יום עצוב לישראל. יום עצוב לכל אזרח ישראלי הגאה במדינתו. עצב שמאפיל בשעות אלו על תחושותיי הפוליטיות. ראש ממשלה בישראל מואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים".

ח''כ יאיר לפיד (כחול לבן) קרא לראש הממשלה נתניהו להתפטר לאלתר מתפקידו. ''לא ייתכן שמי שאחראי על מערכת החינוך של ילדינו יהיה נאשם בעבירות פליליות חמורות. לא ייתכן שמי שאמור להגן על המערכת המשפטית, משיקולים זרים, יאשים את המערכת המשפטית בשיקולים זרים. בעיקר לא ייתכן שהוא יגרור איתו מדינה שלמה לסחרור מסוכן שייגמר באלימות ובמשבר פנימי חסר תקדים", אמר לפיד.

''עד לשנים האחרונות בנימין נתניהו הקדיש את רוב חייו לחיזוק מדינת ישראל. אם עדיין אכפת לו ממנה, הוא צריך לעשות למענה עוד דבר אחד: להתפטר", טען ח"כ לפיד.

ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) אמרה בתגובה לכתב האישום נגד נתניהו: ''‏ביבי יימצא אשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. אבל גם בהסתה, גזל, חרחור מלחמה, העמקת פערים וכיבוש. אנחנו נסלק אותו מהחיים הציבוריים עוד לפני שישלח לכלא''.