נפתלי בנט: לילה כואב לעם ישראל

"נתניהו הקדיש את כל חייו למען ישראל", אמר שר הביטחון. ''בערב זה חשוב לזכור את זכויותיו הגדולות. עומדת לו חזקת החפות''.

אורלי הררי , כ"ג בחשון תש"פ

בנט
בנט
צילום: פלאש 90

שר הביטחון נפתלי בנט (הימין החדש) הגיב לכתב האישום שהוגש נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים.

''לילה כואב לעם ישראל. רבים חשים שמה שקרה הערב לא מגיע לראש הממשלה נתניהו, אדם שהקדיש את כל חייו למען מדינת ישראל. למעננו. בערב זה חשוב לזכור את זכויותיו הגדולות. הוא ראש הממשלה של מדינת ישראל, ועומדת לו חזקת החפות. בתקופה סוערת זו נמשיך לשמור על ישראל בטוחה, מאוחדת וחזקה", אמר בנט.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר בעקבות הגשת כתב האישום ''מדינת ישראל ואזרחי ישראל חבים לרה"מ נתניהו הכרת הטוב עצומה על עשרות שנים של הקרבה ומסירות, בכישרון אדיר ובהישגים כבירים, למען מדינת ישראל.

"אני מבקש לחזק אותו ואת משפחתו ברגעים הקשים האלה. יריביו ששמחים לאידו ומתכחשים לתרומתו ולזכויותיו הרבות צריכים להתבייש. נתניהו הוא רק התירוץ עבורם במאבקם להפלת שלטון הימין.

"המחשבה שמערכת המשפט שהחליטה על הגשת כתב האישום היא גם זו שתחליט האם נתניהו יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה (היועץ ייצג את "המדינה" מול בג"ץ שיישר קו עם עמדתו), בלי שלמערכת הדמוקרטית תהיה יכולת השפעה על כך היא מפחידה, לא דמוקרטית, וסותרת את עקרון הפרדת הרשויות במובן הכי בסיסי שלו.

סמוטריץ' הוסיף: ''הוראות חוק היסוד בעניין הזה הן ברורות, וקביעה "משפטית" הפוכה תהיה סיכול ממוקד של הדמוקרטיה הישראלית ואסור יהיה לאפשר אותה. הימין הוא הרוב הגדול בעם והוא יצלח בעזרת השם גם את המשבר הזה וייצא ממנו מחוזק. תרימו את הראש חברים. גם אם הדרך תהיה ארוכה וקשה - בסופה אנחנו ננצח''.

השר להגנת הסביבה זאב אלקין אמר כי הוא ''מחזק את ידי ראש הממשלה בשעה קשה זו. תרומתו למדינת ישראל, לביטחונה ולכלכלתה, היא עצומה, וממש לא מגיע לו המשפט 'מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו'.

''יחד עם כמחצית מאזרחי המדינה אני תמכתי ותומך בו, ורוצה להזכיר לכולם על חזקת החפות. אני מקווה שהצדק יצא לאור וראש הממשלה יוכיח את חפותו בבית המשפט", כך אלקין.