עליזה בלוך: לתושבי בית שמש מגיעה תחבורה ציבורית ראויה ומתפקדת

"לא מתקבל על הדעת שרבבות תושבי בית שמש יתמודדו עם ליקויי תחבורה ציבורית יומיומיים בשל שיתוק מערכתי בממשלת מעבר", טענה ראש העיר

בן שאול , כ"ז בחשון תש"פ

עליזה בלוך
עליזה בלוך
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

התפתחות זוחלת בבית שמש: בשנתיים האחרונות אוכלסו בשכונות החדשות בעיר אלפי יחידות דיור, אך תשתיות התחבורה הציבורית כמו גם פעילות ותדירות קווי השירות בשכונה נותרו הרחק מאחור.

במהלך דיון חירום שקיימה ראש עיריית בית שמש ד“ר עליזה בלוך, היא הפנתה אצבע מאשימה לממשלת המעבר שאינה מתפקדת ולתכנון הלקוי של קברניטי העבר בעיר.

"בשל תכנון לקוי ואוזלת יד של כלל הגורמים הרלוונטיים הפכו רבבות מתושבי העיר לבני ערובה, כשרובם ללא רכב פרטי מה שמקשה על ניהול סדר יום תקין בשכונה הזאת", אמרה.

לדבריה, "מיד כשנכנסתי לתפקיד שמתי את פתרון בעיית התחבורה הציבורית בעיר בקדמת סדר העדיפויות. כיום, נוכח הסבל הרב של תושבי העיר, ברצוני להבהיר כי לא אאפשר למצב הזה להימשך. לתושבי בית שמש מגיעה תחבורה ציבורית ראויה ומתפקדת".

"התושבים סובלים מדי יום ביומו מתחבורה ציבורית לקויה, מחסור בקווים ובעיות קשות של תדירות. יזמתי בימים הקרובים פגישה דחופה עם בכירי משרד התחבורה על מנת למצוא פתרונות מידיים וכדי להניע תהליכים ללא דיחוי שישימו סוף לסבל של תושבי בית שמש".

בפנייתה למשרד התחבורה הבהירה ראש העיר כי לא תאפשר את המשך מצב התחבורה הציבורית בעיר וכי תושבי העיר אינם יכולים להיות יותר בני ערובה לשיתוק מערכתי כתוצאה מממשלת מעבר הפועלת מזה כשנה בישראל, ומשתקת כל אפשרות לבצע שינויים והקצאת משאבים נדרשים לצרכי התחבורה של העיר בית שמש.

בדיון החירום סוכם על גיבוש מתווה מקצועי המשקף את הליקויים ובעיות התחבורה ולצידן פתרונות מעשיים מידיים שיוגש לצוות הבכיר של משרד התחבורה.

ראש העיריה הדגישה כי העובדה שתושבי העיר בית שמש נדרשים להתמודד עם קשיי תחבורה יומיים בהיעדר קוים ובעיות תדירות, פוגעת באיכות חיי התושבים ואינה מתיישבת עם צרכי העיר בית שמש, הרושמת התפתחות נרחבת בכל תחום שהוא.

כזכור, בשנה שעברה הגישה בלוך עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים ובקשה למתן צו ביניים נגד משרד התחבורה על שירותי התחבורה הציבורית "הבלתי סבירים" ועל מחסור משווע של כ־ 100-170 אוטובוסים ברחבי העיר.