בוקרשט לשומרי שבת וכשרות

נוסעים לחופשה ברומניה ומחפשים מסעדה כשרה בבוקרשט? בוקרשט הוא יעד מעולה למטיילים שומרי שבת וכשרות.

מוישה גרופ , כ"ז בחשון תש"פ

בוקרשט
בוקרשט
צילום: אייסטוק


במסעדת "Moise House" תוכלו ליהנות מחוויה קולינרית כשרה וטעימה.
רומניה היא יעד אהוב על ישראלים רבים ולא בכדי. בשנים האחרונות מגיעים אליה המונים, הבוחרים לבלות בה את חופשתם במשך כמה ימים, או יותר.

בוקרשט, הבירה, בוקרשט, מציעה אינספור של אטרקציות, אתרים מעניינים ומקומות בילוי נוספים, שבהם כדאי לעצור.

שומרי שבת וכשרות, המחפשים מסעדה ברומניה, שמציעה מנות מקומיות אך כשרות, יגלו גם הם פתרונות אטרקטיביים, שבחלקם מתופעלים ומנוהלים על ידי ישראלים.

מנות טובות ומנחמות

המטבח הרומני ידוע במנות המנחמות הטובות שלו, שבחלקן מזכירות במעט את המטבח היהודי האשכנזי. ישראלים רבים נוהרים לבוקרשט בשנים האחרונות בשל מחירים נמוכים מאד של טיסות ובאופן כללי שהות שאיננה עולה ביוקר.

ישנן לאורך כל השנה טיסות ישירות לרומניה, שיוצאות משדה התעופה בן גוריון ונוחתות בשדה התעופה של בוקרשט עצמה. זוהי הזדמנות נפלאה להכיר את העיר ואם רוצים מעבר לכך – לשלב ביקור באתרים אחרים במדינה.

הטבע של רומניה יפהפה ומומלץ שלא לפספס אותו ואפשר לשלב בין נופש עירוני בערים עצמן לנופש שכולו מתמקד בטבע המקסים.

המחפשים מסעדה ברומניה, שהיא כשרה וטובה, ימצאו בבוקרשט כמה מסעדות העונות על ההגדרה. מסעדות אלו פעילות לאורך כל השבוע, למעט בשבת בבוקר והן נפתחות לארוחות חמות וטובות. מרביתן הן מסעדות בשריות, הכוללות תפריט עם מנות ישראליות מוכרות ותפריט רומני מסורתי.

כך יכולים הישראלים, המגיעים אל העיר, למצוא במסעדה בדיוק את מה שהם מחפשים וליהנות מארוחה טובה, המתבססת על חומרי גלם מקומיים, תבלינים רומנים טובים ועוד.

מיקום וגישה טובה

המסעדות המקומיות בעיר, בדומה למסעדות בערים אחרות, הן פתרון מצוין עבור מבקרים ברומניה בפעם הראשונה, ללמוד מקרוב על הטעמים המקומיים. המפגש עם המנות הרומניות המסורתיות מלמד לא מעט על העם, על האנשים, על ההיסטוריה ועל המדינה עצמה וכל מה שקשור בה.

דרך האוכל אפשר ללמוד רבות על אותה עיר או ארץ ו"על הדרך" גם למלא את הבטן במנות נהדרות וטובות.

ישראלים רבים, השומרים על כשרות מוצאים את עצמם לא אחת מתמודדים עם אתגר לא פשוט בעת הנסיעה לחו"ל ואף עוד לפני כן, בשלבי הארגון. בהיותה עיר מתוירת מאד, מציעה בוקרשט פתרונות טובים גם לשומרי השבת והכשרות, כאשר חלקם מתופעלים על ידי בית חב"ד ועל ידי ישראלים.

המסעדות הללו נמצאות באזורים מרכזיים נגישים מאד ולכל אלה המעוניינים – מוצעות גם ארוחות שישי וארוחות חג לעיתים. כך אפשר לציין זאת יחד עם ישראלים אחרים ויהודים מכל העולם המבקרים בעיר מבלי להתפשר על טיב ועל איכות המזון.

אם אתם מתכננים לבקר בבוקרשט ותוהים היכן תוכלו למצוא מסעדה ברומניה ובייחוד בעיר עצמה שמציעה לכם תפריט מקומי וגם אוכל ישראלי כשר וטוב, אל דאגה. האפשרויות הן רבות והאיכות טובה!