צה"ל הרס את בתי המחבלים שרצחו את דביר שורק הי"ד

כוחות צה"ל הרסו במהלך הלילה את בתיהם של המחבלים שרצחו את דביר שורק הי"ד בפיגוע דקירה בקיץ האחרון.

ערוץ 7 , ל' בחשון תש"פ | עודכן: 07:00

דביר שורק הי"ד
דביר שורק הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

לוחמי צה"ל, בשיתוף לוחמי משמר הגבול וכוחות המנהל האזרחי, הרסו הלילה (חמישי) את ביתם של המחבלים קאסם עארף חליל עצאפרה, נציר צאלח ג'אבר עצפרה, אחמד עארף חליל עצאפרה ויוסף סעיד עטיה זהור בכפר בית כחיל סמוך לחברון. כך נמסר מדובר צה"ל.

המחבלים היו חלק מהחוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל שבו נרצח רב-טוראי דביר שורק ז"ל.

המחבלים אותרו לאחר מאמץ מודיעיני ומבצעי של השב״כ, ימ״מ וצה״ל.

הריסת הבתים בוצעה לאחר שנדחו עתירות שהגישו משפחות המחבלים לבג״ץ נגד צו ההריסה.

במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות עשרות פלסטינים שיידו אבנים והבעירו צמיגים לעבר לוחמי צה"ל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

במקום התפתחו עימותים בין הכוחות לצעירים שחסמו את הדרך בפני הרכבים הצבאיים.

לפני כשבועיים אישר בג''ץ להרוס את בתיהם של ארבעת המחבלים המעורבים ברצח שורק לאחר שדחה את העתירות שהגישו בני משפחותיהם של המחבלים.

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, כתב בפסק הדין: ''אני רוצה להביע תקווה, לצד תנחומים כנים הנשלחים מפה למשפחתו של דביר שורק ז"ל וליתר קרובי נפגעי הטרור, כי משאלתה של גב' נועה שורק הנ"ל תתגשם וכי חפים לא יפגעו עוד, ונחזור לימים שלא יהיה שוב צורך בהרתעה''.

דביר שורק נסע ביום הפיגוע לירושלים כדי לקנות מתנת סוף שנה לרבו בישיבת "אור תורה מחניים" שבה למד. הקשר עימו ניתק בשעות הערב המאוחרות ולפנות בוקר, לאחר סריקות של כוחות הביטחון, נמצאה גופתו בין מגדל עוז לאפרת שבגוש עציון. מהחקירה עולה כי דביר נאבק עם רוצחיו לפני שנדקר למוות סמוך לשער הישיבה בה למד.

48 שעות אחרי הרצח פשטו לוחמי ימ"מ על הכפר בית כאחיל, שנמצא כעשרה ק"מ מדרום למקום הרצח, והפתיעו במיטותיהם שני מחבלי החמאס, בני דודים, שהודו מאוחר יותר כי רצחו את דביר.

בחודש שעבר הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד השניים, וכן נגד שלושה פלסטינים שהיו חברים באותה חוליית חמאס.