שדה התעופה רמון: כרטיס חכם לתיירים

הכרטיס החכם לתיירים ISRAEL PASS הושק אתמול (רביעי) בשדה תעופה החדש "רמון"

ערוץ 7 , ל' בחשון תש"פ

כרטיס חכם לתיירים
כרטיס חכם לתיירים
צילום: משרד התיירות

לאחר סיומו של פיילוט מוצלח בנתב"ג שבו נמכרים למעלה מ-500 כרטיסים לתיירים, רשות הטבע והגנים והרשות הארצית לתחבורה ציבורית משיקים השבוע את הכרטיס החדש גם בשדה תעופה רמון.

הכרטיס המיועד לתיירים מבוסס על כרטיס רב קו בשילוב עם הנחה בכניסה לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים וכן הנחות במבחר אטרקציות תיירותיות במרחב הכפרי בישראל.

הכרטיס החדש זהה לכרטיס רב קו אנונימי נטען ללא צורך במסירת פרטים אישיים, כאשר בנוסף הוא משלב כניסה במחיר מוזל למספר אתרים של רשות הטבע והגנים, בדומה לכרטיסי התייר הקיימים כיום, של 3 או 6 או כל האתרים.

בשיתוף עם מרכז המועצות האיזוריות, למחזיקי הכרטיס תינתן הנחה במגוון אטרקציות תיירותיות, המותאמות לתיירות הנכנסת, במרחב הכפרי.

שאול גולדשטיין מנכ"ל רשות הטבע והגנים אמר "רשות הטבע והגנים פועלת רבות יחד עם משרד התיירות ועם גורמי תיירות להעצים את חוויית המבקר לתיירים הבאים ארצה. israelpass הוא חלק ממהלך רחב של שיפור השירות שמקדמת הרשות. אנו צופים גידול במספר התיירים לדרום שיעצים את הקהילות המתגוררות באזור, יספק תעסוקה נוספת ויסייע בהבנה כי הנגב הוא אזור מהיפים בעולם ויש לשמור עליו".

שר התחבורה וחבר הקבינט בצלאל סמוטריץ' ציין כי מדובר בשיתוף פעולה חשוב של משרד התחבורה עם רשות הטבע והגנים, משרד התיירות, וגופים נוספים. "כל כך הרבה יופי יש במדינה הקטנה שלנו ופתרונות כדוגמת הIsrael pass, מאפשרים לנו להנגיש את האתרים הרבים לתיירים המגיעים לישראל וכעת גם בשדה התעופה רמון", אמר שר התחבורה.

השר סמוטריץ' הוסיף כי בשנים הקרובות משרד התחבורה יפעל לחיזוק שיתופי פעולה במגוון רחב של תחומים כדי למקסם ולהנגיש שירות מיטבי לאזרחי ישראל ולבאים בשעריה. "יש לנו עבודה רבה בתחום פישוט הרגולציה והנגשת מידע. הסבר פניך לתייר ועל אחת כמה וכמה לאזרח, זו משימה שבעז"ה אבקש לקדם במלוא המרץ במשרד התחבורה", ציין השר.

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי הוסיף, "מאמצי משרד התיירות הביאו לשיאים חדשים בכניסת תיירים לישראל כאשר אחוז גבוה מהם הם תיירות עצמאית (FIT). משרד התיירות פועל במגוון כלים על מנת לשפר את חווית התייר וכרטיס הIsrael Pass הוא מיזם המנגיש מגוון אתרי התיירות ואמצעי התחבורה כפי שנהוג בעולם. לאחר שהצלחנו להביא עשרות טיסות מאירופה לאילת בעונת החורף, אנחנו פועלים יחד עם רט"ג והמועצות האזוריות ליצירת תוכן עבור אותם תיירים כד להאריך את שהותם באזור כחלק מחזון פיתוח הנגב כמוצר תיירותי שמוביל משרד התיירות."